USD/JPY klesá pod 150,50, trh sleduje údaje o bydlení v USA

USD/JPY pod 145,00 po zveřejnění NFP

Opatrná nálada na devizovém trhu se projevuje i na páru USD/JPY, který nadále klesá níže. Kromě toho je JPY pod tlakem i proto, že BoJ zachovává holubičí postoj, jehož konec je v nedohlednu.

Ueda (guvernér BoJ) opět zdůraznil potřebu akomodativní měnové politiky v Japonsku. Japonská vláda zároveň nadále podporuje JPY na devizovém trhu.

Na tomto pozadí dává smysl, aby USD/JPY zamířil níže, přičemž již překonal hladinu podpory 150,50 & nyní vyhlíží 150,00.

Obchodování na USD/JPY sleduje hladinu podpory 150,00

Celková trajektorie USD/JPY se ubírá směrem dolů, což bude pravděpodobně pokračovat i v příštím týdnu. Prozatím se USD/JPY obchoduje na úrovni 150,30 s vyšším rizikem, že se dotkne hladiny podpory 150.

V USA se rovněž očekává, že Federální rezervní systém neprovede žádné změny ve své úrokové politice. Kromě toho jsou údaje z USA z poslední doby také nepříznivé, což naznačuje, že další zvyšování sazeb se nechystá.

Podle náměstka japonského ministra financí je vláda nadále odhodlána intervenovat na devizovém trhu. K těmto krokům přistoupí, pokud se bude domnívat, že hodnota JPY vůči ostatním měnám začíná být příliš nízká. Pokud jde o přesné úrovně USD/JPY, které budou důvodem k intervenci, nebyly rozlišeny.

Pokud jde o budoucnost, v příštích dnech nás čeká japonská inflace. Podle analytiků se říjnový údaj o inflaci v Japonsku bude blížit 3,0 %. Vzhledem k tomu, že minulý měsíc činil údaj 2,8 %, bude to znamenat skok o +0,2 %.

Obchodníci s měnovým párem USD/JPY budou rovněž pozorně sledovat nadcházející údaje o počátečním stavu bytové výstavby a stavebních povoleních v USA. Podle odborníků oba tyto indexy zaznamenají pokles, což zvýší šanci na nezvýšení sazeb ze strany Fedu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek