USD/JPY pod 145,00 po zveřejnění NFP

USD/JPY pod 145,00 po zveřejnění NFP

Po velmi očekávané zprávě NFP se USD/JPY dotkl úrovně 146,00. Celková zpráva o zaměstnanosti byla dobrá, což zvýšilo obavy, že Fed nemá příliš důvodů ani uvažovat o snížení sazeb. V důsledku toho se USD/JPY posunul zpět níže, když se hráči na trhu přizpůsobili nové realitě.

V minulosti dobrá zpráva NFP často vedla k příznivému vývoji zelené měny. Nyní se však pozornost přesunula na zprávu NFP a její vztah k předpokládanému snížení sazeb. Jakékoli zveřejnění údajů, které naznačuje nižší úrokovou sazbu, posílá USD více basů, i když je pozitivní.

60% šance na snížení sazeb ze strany Fedu

Celkový obrázek je takový, že trh práce je navzdory všem zvýšením sazeb & a dalším opatřením Fedu stále docela silný. Šance na brzké snížení sazeb jsou trvale nízké, přičemž šance na snížení sazeb během března je pouze 60 %. O něco dříve se šance blížily 90 %, což podtrhuje čistou změnu o -30 %.

V příštím týdnu bude USD/JPY ovlivněn japonským indexem spotřebitelských cen a čísly o inflaci. Obě politiky poskytnou náhled na to, jak BOJ naloží se svou současnou měnovou politikou.

Na závěr páteční cenové akce USD/JPY se pár posunul na 146,00, aby se opět posunul níže pod rukojeť 145,00. Prozatím lze sledovat obchodování páru nad úrovní 144,50 s pohledem upřeným k úrovním 145,00 a 145,20.

Prvních několik dní roku 2024 ukazuje trend soustavného prodeje JPY, když USD/JPY již posílil o 3 % z prosincové ceny kolem 140,25 USD/JPY.

Pár zelená bankovka/jen uzavřel tento týden tři dny v zeleném a již překonal 200 SMA. Technické údaje na D1 navíc ukazují, že USD/JPY se nyní vzpamatovává ze svých dřívějších ztrát.

V porovnání s listopadovým maximem ztratil USD/JPY 5 %, což ukazuje, že JPY má stále ještě nějaké karty pod palcem. Podle jednoho z analytiků je krátkodobou překážkou pro kupce USD úroveň 147,00, kde se nachází 50 SMA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek