USD/JPY vykazuje v krátkodobém horizontu pohyb v rozmezí, podle UOB

USD/JPY pod 145,00 po zveřejnění NFP

Podle hlavního ekonoma skupiny UOB zůstane měnový pár USD/JPY v příštích několika týdnech v rozmezí. Prozradili, že pár dolar/jen se bude obchodovat mezi 143,50 a 146,20, což je vlastně poměrně velké rozpětí, pokud se na něj podíváme z krátkodobého až střednědobého hlediska.

V posledních 24 hodinách dolar klesl níže, což poslalo pár USD/JPY na 144,53 (minimum). To svědčí o tom, že se momentum poklesu páru zvýšilo, ale stále to není příliš mnoho. Při pohledu do budoucna je zde stále dostatek prostoru pro to, aby se USD vydal dále dolů.

145,65 zůstává důležitou rezistencí

I přes rostoucí medvědí momentum je však šance, že USD/JPY dosáhne supportu 143,50, velmi nízká. Nemluvě o tom, že 144,10 je také dalším supportem, který se nachází před 143,50. Naopak rezistence pro USD býky je přítomna na úrovni 145,20 a dále pak na 145,65.

Pro příští 1 až 3 týdny se předpokládá, že momentum na páru dolar/jen zůstane nízké. Kromě toho existuje šance, že pár vzroste výše a zaměří se na zónu odporu 147,50. Současná cesta dolaru však směřuje dolů, což naznačuje, že nejpravděpodobnější cestou pro tento pár je cenová akce omezená na rozpětí.

Na základě prognózy UOB se tedy USD/JPY bude pravděpodobně obchodovat v pásmu 270 pipů s dolní hranicí na 143,50 a horní hranicí na 146,20. A pokud se podíváme na ekonomickou situaci v USA a Japonsku, situace stále není jasná.

Na jedné straně údaje o PMI silně zatěžují dolar a výnosy dluhopisů. Na druhé straně Japonsko přes všechny zvěsti a optimismus stále neprojevuje ochotu změnit svou politiku. Na základě toho všeho se tedy zdá, že šance na růst kurzu USD/JPY jsou vyšší než na pokles.

V příštích 1 až 2 dnech může volatilita na páru zůstat podprůměrná, dokud se nedozvíme, co Jerome Powell řekne na nadcházející akci.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek