USD/JPY ztrácí v blízkosti 200 SMA na denním grafu

USD/JPY zůstane v příštích šesti měsících nad úrovní 145,00 - Rabobank

Měnový pár USD/JPY se během páteční seance odrazil výše a zaznamenal tak jeden z prvních výraznějších zisků za posledních 7 dní. Nedávné odražení USD/JPY také naznačuje směrem k určité krátkodobé korekci.

Pár dolar/japonský jen ustoupil z úrovně 145,06, což bylo maximum z roku 2023, v prostředí medvědího tlaku na americký dolar. Navíc ani fundamentální výhled amerického dolaru není nijak silný, protože se zvýšily i známky blížícího se konce cyklu utahování měnové politiky Fedu.

Pokud se podíváme na technický výhled, retracement se nacházel mírně nad 50 % fib retracementu, pokud měříme býčí etapu z úrovně 129,64 na 145,06. Při pohledu do budoucna bude pár pravděpodobně čelit silné rezistenci, jelikož se na denním grafu blíží k bodu konvergence 200 a 100 SMA.

Denní graf USD/JPY je hluboce přeprodaný

Pokud budeme mluvit z čistě technického hlediska, tak USD/JPY vykazuje známky hluboce přeprodaných podmínek, pokud se podíváme na graf D1. Vybírání zisků před víkendem navíc tento měnový pár posune výše. Jen tento týden pár USD/JPY ztratil 3,5 % své hodnoty, takže drobná korekce je tentokrát velmi pravděpodobná.

Cenová akce, která proběhla v pátek, vytvořila svíčku kladivo, která je rovněž považována za silný signál k obratu. Pár však musí uzavřít nad úrovní 138,44, aby potvrdil nedávný pullback & otevřel cestu k oživení.

Býci na páru USD/JPY budou sledovat úroveň 139,08, kde se nachází 23,6 Fib retracementu. Pro silný impuls však bude zapotřebí uzavřít nad úrovní 140,00, což bude signalizovat obrat.

Naopak medvědí téma zůstává silné, neboť pár již prochází po sobě jdoucími týdenními ztrátami.

Pro USD/JPY jsou prozatím důležité úrovně rezistence 138,24, 138,95 a 139,71. Podobně úrovně podpory jsou 137,08, 136,50, 136,14 a 135,78. Jakmile trhy v pondělí otevřou, budou tyto úrovně obchodníci na USD/JPY bedlivě sledovat, aby zjistili, co se bude dít dál.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek