USD/JPY zůstane v příštích šesti měsících nad úrovní 145,00 – Rabobank

USD/JPY zůstane v příštích šesti měsících nad úrovní 145,00 - Rabobank

Měnový pár USD/JPY se obchoduje poblíž hladiny 149,80 a od dlouho očekávané úrovně odporu 150,00 ho dělí pouhých 20 pipů. Vzhledem k důležitosti úrovně 150,00 lze přirozeně předpokládat silný prodejní tlak.

Zároveň nelze vyloučit ani intervenci ze strany Bank of Japan, pokud bude úroveň 150,00 překonána. Koneckonců Bank of Japan se bude snažit ze všech sil podpořit japonský jüan vůči americkému dolaru.

Posílení amerického dolaru se v příštích několika měsících udrží

Podle analytiků Rabobank by se měnový pár USD/JPY měl v příštích šesti měsících udržet nad úrovní 145,00 USD/JPY. Takže i když se vlády nad USD/JPY ujmou medvědi, šance na pokles pod 145,00 je velmi malá. Analytici Rabobank rovněž dodali, že intervence BoJ je silně svázána s úrovní 150.

Jakmile tedy dojde k překonání úrovně 150, Bank of Japan zasáhne, aby podpořila JPY & tím bude tlačit pár níže. V krátkodobém horizontu zůstává riziko růstu USD/JPY vysoké.

V příštích několika měsících by BOJ mohla pracovat i na normalizaci své politiky. Pokud jde o přesný čas & rozsah této změny, zůstává stále neznámý.

Rabobank je však i nadále přesvědčena, že USD zůstane silný i při vstupu do roku 2024. Vzhledem k síle USD dává smysl předpokládat, že USD/JPY zůstane nad úrovní 145,00 i v prvních měsících roku 2024.

Jedna věc by však tuto prognózu mohla změnit, a to akce BoJ. Pokud centrální banka rozhodne, že kurz USD/JPY by měl být ještě níže než 145,00, může být pro tento měnový pár obtížné obchodovat pozitivně. Šance, že se tak stane, je však nízká, protože jakákoli intervence BoJ stojí banku také hodně peněz!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek