USD/JPY zůstává pod úrovní 139,50 s omezeným poklesem

USD/JPY pod 145,00 po zveřejnění NFP

Pár USD/JPY v posledních dnech nepředvádí žádné působivé zotavení. Ve skutečnosti by nebylo špatné říci, že pár zažívá prodejní tlak.

Prozatím se USD/JPY obchoduje pod úrovní 139,60 – 139,50 a za den již ztratil 0,15 %. USD/JPY se tak vrátil do obchodního pásma, ve kterém v posledních týdnech trávil většinu času.

Prognóza USD/JPY pro medvědí etapu

Očekávání ohledně zastavení politiky zvyšování sazeb v posledních několika týdnech nabrala na síle. Pokud se to ukáže jako pravda, bylo by to medvědí pro USD a býčí pro JPY. Podle odborníků je to jeden z faktorů, který v krátkodobém až střednědobém horizontu udržuje kurz USD/JPY v depresi.

Kromě toho se očekávají také údaje o inflaci, což je důvod, proč tato sága o zvyšování sazeb vůbec začala. Nyní se však očekává, že inflace klesne, a spolu s ní klesnou i úrokové sazby. To jsou faktory, které zatěžují zelenou bankovku a udržují tak USD/JPY na současných úrovních.

Když hovoříme o USD/JPY, nemůžeme také pominout skutečnost, že i japonské úřady jsou známé intervencemi na devizových trzích. V kombinaci se statusem JPY jako bezpečného přístavu a zpomalením ekonomiky vše nasvědčuje tomu, že USD/JPY bude spíše klesat.

V Japonsku pravděpodobně zůstane holubičí postoj, což zase nedovoluje JPY, aby skutečně ukázal svou sílu vůči ostatním měnám. Pokud bychom se z Japonska dočkali jakýchkoli jestřábích signálů, dodalo by to JPY na síle a projevilo by se to tak na všech párech s JPY, jako jsou USD/JPY, EUR/JPY a GBP/JPY.

Prozatím je americká strana ekonomického programu plná překvapení, která rozhodnou o tom, kam se bude pár USD/JPY dále ubírat!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek