USD/JPY zůstává slabý poblíž 148,50, protože poptávka po USD slábne

USD/JPY zůstane v příštích šesti měsících nad úrovní 145,00 - Rabobank

O den dříve se měnovému páru USD/JPY podařila silná rally a získal více než 145 pipů. Náhlý nákupní zájem umožnil USD/JPY vyskočit z minima 147,15, což bylo několikaměsíční minimum.

Prozatím se pár obchoduje poblíž 148,50, ale při utlumené cenové akci USD je vystaven většímu riziku poklesu. Prozatím se zdá, že se podpora 148,00 udrží, ale to se může brzy změnit.

Jestřábí komentáře FOMC a změna politiky BOJ

Skok kurzu USD/JPY byl důsledkem jestřábího zápisu z jednání FOMC, když představitelé Fedu diskutovali o svých politických opatřeních k omezení inflace. Zdá se však, že pozornost se nyní přesunula od skutečnosti, že vyšší úrokové sazby jsou na delší dobu. Místo toho se trhy chtějí zaměřit na zvěsti, že zasedání FOMC v dubnu a květnu 2024 povede ke snížení sazeb.

Takže i když se páru USD/JPY podařilo uspořádat rally směrem vzhůru, nyní se dostává pod tlak, protože se pár neposouvá výše. Na druhou stranu se množí zvěsti, že BOJ od roku 2024 konečně ukončí politiku záporných úrokových sazeb.

To naznačuje, že fundamentální nastavení podporuje medvědí USD/JPY, jelikož změny politiky v roce 2024 budou ve prospěch silnějšího japonského jenu.

Zvěsti kolem BOJ vycházejí z nedávných rozhodnutí centrální banky. Pro začátek se centrální banka rozhodla upravit svou politiku YCC, což mělo dopad na dlouhodobé úrokové sazby. Guvernér BOJ navíc hovořil o tom, že budou schopni dosáhnout 2% inflačního cíle, aniž by museli čekat na změny reálných mezd.

Z toho všeho lze usuzovat, že oživení kurzu USD/JPY není ničím jiným než krátkodobou krycí rally. Koneckonců, pár se z maxima na úrovni 152,00 již propadl o 500 pipů. Analytici se tedy domnívají, že v příštích dnech se USD/JPY obrátí níže a pravděpodobně se zaměří na úroveň 148,00.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek