Usdcad dosáhnout 134s regionu na býčí hybnosti Scotiabank

Usdcad dosáhnout 134s regionu na býčí hybnosti Scotiabank

Analytici Scotiabank přišli s nejnovější prognózou vývoje měnového páru USD/CAD. Podle nich se zdá, že pár americký dolar & kanadský dolar bude mít nakročeno k cíli v pásmu 1,34.

Pokud jde o přesné cenové rozpětí, uvedli, že se bude pohybovat uprostřed 1,34 nebo někde kolem horní hranice 1,34. Ať tak či onak, prognóza pro USD/CAD je býčí!

Pokud se podíváme na situaci na místě, zdá se, že USD si po nedávných ekonomických údajích užívá období síly. Na základě toho a nedávné prognózy banky Scotiabank je zřejmé, že pro USD/CAD skutečně existuje prostor pro růst.

Sentiment kanadského dolaru je slabý

Co se týče kanadského dolaru (CAD), komoditní trh změknul a slabý je i rizikový sentiment. Oba tyto faktory tlačí na kanadský dolar (CAD) a pomohou také americkému dolaru získat převahu.

Podle analytiků Scotiabank zůstanou ztráty USD/CAD alespoň krátkodobě omezené.

Pokud jde o budoucnost, z Kanady bude zveřejněno několik důležitých údajů, jako jsou počáteční stavba domů (leden), tržby z výroby (prosinec) a prodeje existujících domů (leden). Pokud budou tato zveřejněná data měkká, bude to dále tlačit na kanadský dolar (CAD) a posune kurz USD/CAD směrem k předpokládanému pásmu 1,34x.

Vzhledem k tomu, jak úzce je kanadský dolar (CAD) svázán s trhem komodit, se zdá, že kanadskou měnu čeká další pokles. Kromě toho je současná situace amerického dolaru velmi silná díky jeho poptávce po bezpečném přístavu a vyšším úrokovým sazbám stanoveným Fedem.

Na příštích zasedáních Fedu je totiž naplánováno další zvyšování sazeb. Na základě aktuálně dostupných informací se domníváme, že prognóza, kterou sdílí Scotiabank, má hodně pravdy. Pro další ověření této teorie si však budeme muset počkat na nadcházející datový docket z Kanady.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek