Usdcad se stává býčí před Us Cpi

HSBC - Síla amerického dolaru bude tentokrát konzistentní

Po dosažení nových měsíčních minim na úrovni 1,3387 vyskočil USD/CAD zpět nad 50 SMA (denní). Klíčovou rizikovou událostí, která nás čeká, je však americký index spotřebitelských cen – vzhledem k tomu, že hovoříme o kurzu USD vůči CAD, jej nebude možné ignorovat. Mnozí totiž tvrdí, že zveřejnění CPI bude větší událostí než výsledek amerických voleb v polovině volebního období.

Obecný názor trhu je, že údaje o americkém CPI ukáží zpomalení inflace v USA. Pokud by se však inflace skutečně zvýšila, znamenalo by to pro občany USA další ekonomické potíže a mohlo by to být dokonce důvodem k dalšímu zvyšování sazeb v blízké budoucnosti.

Dříve USD/CAD nedokázal uhájit úroveň 1,3496 (říjnové minimum), protože Kanada vytvořila 108,3 tis. nových pracovních míst. Kromě toho by příští zasedání BoC (Bank of Canada) mohlo pár USD/CAD také dále stáhnout.

Pokud to nevíte, růst páru USD/CAD znamená, že USD posiluje. Naopak pokles páru USD/CAD znamená, že kanadská měna posiluje.

Vrátíme-li se k vrcholu zasedání BoC, analytici se domnívají, že guvernér banky bude pokračovat v cyklu zvyšování sazeb i v roce 2023.

Co se týče zveřejňovaných údajů z USA, trh očekává zpomalení americké inflace během října. Pokud se tak stane, umožní to Fedu zařídit měkké přistání americké ekonomiky.

Takže prozatím i pohyb 50 SMA (denní) na USD/CAD směrem vzhůru může mít malý význam, protože důležitým impulsem budou údaje o CPI z USA. Proto je velmi pravděpodobné, že USD/CAD bude pokračovat v poklesu z úrovně 1,3808 (což znamená, že CAD bude posilovat).

Rychlý pohled na náladu na trhu nám říká, že dlouhých pozic na USD/CAD je 44,16 %, zatímco zbytek je krátkých. Pokud tedy tito longs nebo dokonce shorti uzavřou své pozice, situace na trhu se k tomu přikloní!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek