Usdchf dělá nové týdenní maximum

USD/CHF se po americkém indexu spotřebitelských cen pohybuje v blízkosti 0,8930

Kurz USD/CHF zůstal během evropské seance v nabídce a dosáhl nového týdenního maxima. Aktuálně se pár obchoduje na úrovni 0,9200 s býčím sklonem.

Nedávný růst USD/CHF má jen málo společného s USD a více s Credit Suisse. Tento švýcarský věřitel se dostal do problémů poté, co jeden z jeho hlavních akcionářů odstoupil od investic do společnosti.

Kromě toho se k současné situaci rozhodla mlčet i Švýcarská národní banka. To vedlo ke spekulacím o možné platební neschopnosti Credit Suisse.

Výprodej na světových akciových trzích zvýhodňuje americký dolar

Problém Credit Suisse vedl k výraznému výprodeji na světových akciových trzích. To zvýhodňuje americký dolar, protože je globální rezervní měnou a má status bezpečného přístavu.

Podobně je pod tlakem také švýcarský frank, protože Credit Suisse sídlí ve Švýcarsku. Jelikož je Credit Suisse jedním z hlavních poskytovatelů úvěrů v Evropě, znamenalo by to pro CHF vážnou ránu, pokud by došlo k selhání.

Trh nyní prozatím sleduje zveřejňování ekonomických údajů z USA. První položkou na seznamu je index cen výrobců, následovaný Empire State Manufacturing Index a maloobchodními tržbami.

Tyto zveřejněné údaje nabídnou nový pohled na americkou ekonomiku, a tím ovlivní i americký dolar. Slonem v porcelánu je však bankovní krize v USA i v Evropě.

V USA jsme již byli svědky pádu dvou bank a nyní se zdá, že jeden z velkých věřitelů zkrachuje i v Evropě.

Ačkoli Švýcarsko i USA čelí bankovní krizi, zdá se, že situace je vážnější ve Švýcarsku než v USA. Alespoň to ukazuje trh prostřednictvím USD/CHF a dalších dolarových párů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek