Usdjpy na několikaměsíčním minimu po projevu Kurody

Usdjpy na několikaměsíčním minimu po projevu Kurody

Během úterní obchodní seance se měnový pár USD/JPY propadl o 400 pipů a naposledy se obchodoval na úrovni 133,00. Následovala aktualizace měnové politiky Bank of Japan.

Kurdo (guvernér BOJ) dal nedávno jasně najevo, že centrální banka nebude váhat s dalším uvolněním své politiky. Pár však na tyto komentáře prakticky nereagoval a nadále se drží na několikaměsíčním minimu.

Bližší pohled na japonský jen odhaluje, že jej tíží slabší domácí údaje. Kromě toho na japonskou měnu tlačí i deficit běžného účtu a pokles ekonomiky.

Pokud se podíváme na americký dolar, výnosy amerických dluhopisů zvýšily rozdíl v kurzu mezi USA a Japonskem. To je tedy další důvod, proč se od japonského jenu odklání více finančních prostředků.

Celý tento scénář nám napovídá, že bychom mohli být svědky nákupů na páru USD/JPY kolem cenové úrovně 136,25.

Vzestup USD/JPY je omezen

Podle odborníků není býčí tlak na USD/JPY dostatečně silný a dojde mu dech, jakmile se pár přiblíží k úrovni 137,25. Hlavním důvodem je slabá poptávka po americkém dolaru – investoři po celém světě se obávají, že Fed ustoupí od své politiky zvyšování sazeb.

Při pohledu do budoucna nás ale čeká zveřejnění některých makrodat z USA, která by nám mohla napovědět, co se od Fedu očekává. Objevují se však zvěsti, že se Fed opět přikloní k rychlému zvyšování sazeb.

Celkově je sentiment kolem USD/JPY velmi smíšený, což obchodníkům brání v agresivních nákupech tohoto páru. Prozatím je tedy větší šance, že USD/JPY zůstane v cenovém rozpětí.

Kromě toho se na USD/JPY nemusíme dočkat žádných velkých pohybů, protože investoři odjíždějí na dovolenou. Jakmile se však ocitneme v polovině ledna, akce se na USD/JPY vrátí, jelikož se očekává, že rok 2023 bude divoký.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek