Usdjpy se po změně politiky Boj otáčí výše

USD/JPY zůstane v příštích šesti měsících nad úrovní 145,00 - Rabobank

Medvědi na USD/JPY byli zaskočeni po oznámení změny měnové politiky ze strany Bank of Japan (BOJ). Po tomto oznámení se kurz USD/JPY nejprve obrátil směrem dolů, aby se následně odrazil a dotkl se úrovně 133,60.

Japonská centrální banka (BOJ) oznámila, že její základní úroková sazba zůstane beze změny na úrovni 0,10 %. Stejně tak krátkodobá úroková sazba v Japonsku je na úrovni -0,1 %, což tlačí desetileté dluhopisy (JGB) k nule. Celkově je politika Bank of Japan podobná očekávání trhu, a tak by měla udržet pár na stejné úrovni.

Bank Of Japan změnila svůj JCB

Klíčovým překvapením pro trhy byla změna YCC (Yield Curve Control) ze strany Bank of Japan. Prozatím se očekává, že centrální banka dále rozšíří rozsah desetiletých dluhopisů ze současných úrovní.

Po této zprávě se japonský jen obrátil k medvědímu kurzu a posunul kurz USD/JPY na 132,66, aby se následně odrazil zpět nad 133,00.

Japonská centrální banka touto politikou ovlivnila chuť k riziku a posunula výnosy výše. Celkově byl USD v konečném důsledku svědkem intradenních ztrát.

Podle odborníků nechává Haruhiko Kuroda obchody s jenem (JPY) prozatím lízat si rány. A jediné, co udělal, bylo, že ještě jednou obhájil ztracenou měnovou politiku bank.

Haruhiko Kuroda také jasně řekl, že chtějí dosáhnout inflačního cíle 2,0 %. Ve skutečnosti mohou dokonce pokračovat v dalším uvolňování měnové politiky, pokud to bude nutné.

Pokud se podíváme na index amerického dolaru, zůstává již druhý den v řadě mírně medvědí. Podle analytiků to souvisí s tím, že Fed se posouvá směrem k méně jestřábí politice. Kromě toho dostáváme jestřábí politiku od ECB spolu s dobrými údaji z Německa. Tyto 2 faktory také zatěžují index amerického dolaru, což znamená, že USD/JPY se změnil na smíšený.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek