Usdmxn zotavení zůstane omezeno pod 18

Usdmxn zotavení zůstane omezeno pod 18

Pár USD/MXN ustoupil ze svého denního maxima a nyní se obchoduje poblíž cenové hladiny 18,10. USD/MXN přitom také přerušil svůj 2denní rostoucí trend, což nám říká, že MXN získává vůči USD krátkodobě navrch.

Tato síla MXN však není ničím, protože se odráží od svých nejnižších úrovní, které byly k vidění pouze poblíž dubna 2018. Když se rozhlédneme kolem sebe, výprodej měny MXN v posledních dnech měl jen málo společného s mexickou ekonomikou a spíše s širokou silou USD.

Důležitými úrovněmi podpory jsou 18,10 a 18,00

Pokud se podíváme dopředu, support, který se vytvořil během začátku února poblíž úrovně 18,10, bude držet pod pokličkou další pokles. Kromě toho máme k dispozici také zóny podpory, které se nacházejí kolem úrovní 18,07 a 18,03.

Poté se další zóny podpory vyskytují poblíž úrovní 18,00 a 17,94. Vzhledem k současné situaci na devizovém trhu a síle USD si však nemyslíme, že by MXN měl schopnost srazit USD dolů.

Proto se domníváme, že nedávný pohyb USD/MXN směrem dolů bude krátkodobý. Ve skutečnosti se jedná spíše o zotavovací pohyb, při kterém technické ukazatele vychladnou, než se opět vrátí k vzestupnému trendu.

Na druhou stranu prolomení rezistence nacházející se kolem 18,15 a 18,16 vyzve další prodejce MXN, aby se přidali na stranu. V takovém případě bude MXN vůči americkému dolaru ztrácet další půdu pod nohama.

Podle analytiků zůstanou kupci na páru USD/MXN stranou, pokud nedojde k jasnému prolomení hladiny odporu 18,50.

Na základě současného technického nastavení se zdá, že kurz USD/MXN zůstane v krátkodobém horizontu oslabený. Jakékoli nové posílení amerického dolaru by však mohlo nedávný obratový pohyb ukončit.

Kromě toho ostatní hlavní měnové páry jako USD/CAD, EUR/USD a USD/JPY také poskytnou náhled na to, kam USD/MXN směřuje.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek