Úvěrový rating USA přezkoumávaný agenturou Scope Ratings

HSBC - Síla amerického dolaru bude tentokrát konzistentní

Ratingová společnost Scope Ratings v pátek přezkoumala rating dluhu USA. Podle zdrojů firma zvažuje snížení ratingu USA, protože hrabství zvýšilo svůj dluhový strop.

Scope Ratings je přední evropská ratingová agentura, a má tak ve svém specifickém odvětví velký vliv. Podle agentury Scope Rating prochází americká vláda potížemi se splácením dluhu a důvodem je opakující se krize dluhového stropu.

Na vině je politická polarizace

Podle odborníků vedly nedávné volby k rozdělení vlády a větší politické polarizaci v zemi.

V lednu se Spojené státy americké dotkly svého dluhového limitu ve výši 31,4 bilionu dolarů. Od té doby dochází k patové situaci mezi oběma hlavními politickými stranami.

Pokud nebude dluhový strop zvýšen do 1. června, zemi oficiálně dojdou peníze. V důsledku toho nebudou USA schopny splácet své dluhové závazky & mohly by dokonce vyhlásit platební neschopnost.

Právě před týdnem byl schválen návrh zákona, jehož cílem je snížit výdaje o 4,8 bilionu dolarů. Kromě toho zákon navrhuje také zvýšení dluhového stropu.

Podle agentury Scope Ratings je krátkodobý rating emitenta USA v současné době nastaven na S-1+, což se však po revizi může změnit.

Pokud se podíváme jinam, agentury Fitch a Moody mají pro USA stále rating AAA. To je nejvyšší stupeň ratingu, který může být zemi přidělen.

Pokud se však podíváme do minulosti, je zřejmé, že se USA daří zvyšovat dluhový strop. Většinou se zdá, že opoziční strany se s vládou dohodnou. Tato dohoda by mohla znamenat souhlas s některými podmínkami, které stanovily ostatní strany ve sněmovně!

Další odklad zvýšení dluhového stropu po 1. červnu by však mohl USA zkomplikovat situaci. Ve skutečnosti bude nervozita z toho patrná po celém světě.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek