Velká Británie plánuje prodat rekordní množství státních dluhopisů

Velká Británie plánuje prodat rekordní množství státních dluhopisů

Spojené království se údajně snaží prodat jedno z nejvyšších množství státních dluhopisů ve snaze omezit zátěž obchodníků s dluhopisy.

Děje se tak v době, kdy se země snaží zotavit z COVID-19, krize bankovního sektoru a turbulencí na trzích.

Podle podrobností plánuje DMO prodat státní dluhopisy v hodnotě 291 miliard dolarů, tj. 241,1 miliardy liber. Prodej se uskuteční ve finančním roce 2023/24. Dříve se ve finančním roce 2020/21 prodalo dluhopisů za 485,8 miliardy liber.

Takže jiný než počet dluhopisů prodaných během roku 2020/21 bude 2. rekord pro finanční rok 2023/24.

Podle analytiků se současná situace na trhu stala velmi tvrdou. Bank of England se snaží každoročně snížit objem držených dluhopisů o 80 miliard liber. V jistém smyslu tak britská centrální banka již není čistým kupcem na trhu dluhopisů.

Nízká šance na zvýšení sazeb ze strany BoE

V posledních dnech jsme byli svědky několika výrazných cenových výkyvů na měnových i akciových trzích. Důvodem je skutečnost, že hráči na trhu nyní upravují své pozice i svá očekávání ohledně úrokových sazeb.

Nyní, když panují obavy z krachu Credit Suisse a SVB, je šance na nové zvýšení sazeb velmi malá.

Podle Roberta Stheemana (generálního ředitele DMO) je současná situace na světových trzích velmi volatilní a stresující. Pokud se podíváme na trhy s pevným výnosem, prochází extrémní volatilitou.

Právě v loňském roce zažila Velká Británie turbulence na svém dluhopisovém trhu, když premiérka oznámila snížení daní. Tehdy musela na trhu dluhopisů zasáhnout BoE.

Tentokrát je však jeden zásadní rozdíl v tom, že tyto pohyby na trhu dluhopisů nejsou vyvolány kroky Spojeného království.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek