Vláda USA a kryptografie se chystají na zúčtování

Inflace v USA naznačuje budoucí uvolnění Fedu

Pokud jste sledovali zprávy z kryptografického sektoru, věděli jste, že trh je stále z velké části neregulovaný. Jedná se spíše o trh Divokého západu, který je řízen technologiemi a kde nelze uplatňovat tradiční finanční pravidla.

Podívejme se nyní na zajímavou událost, která se odehrála na kryptografické burze Coinbase. Zaměstnanec jménem Wahi měl přístup k informacím o tom, které tokeny budou v blízké budoucnosti na platformě kótovány. Nyní, kdykoli je na Coinbase uveden nový token, je normální, že jeho cena vzroste.

V domnění, že jde o příležitost k vydělání velkých peněz, se Wahi a jeho spolupracovníci začali zapojovat do insider tradingu kryptoměn. Protože předem věděli, které tokeny budou uvedeny na burzu, zapojili se do nákupu těchto aktiv. Jakmile se aktiva dostala na burzu a došlo k nárůstu jejich ceny, pan Wahi pokračoval v prodeji svých tokenů a vybíral zisky.

Jednalo se o promyšlené schéma, které je na burze velmi běžné. Ale pro trh s kryptoměnami to bylo poprvé, zejména na trzích. Pokud se úřadům podaří prokázat, že se Wahi podílel na kryptografickém insider tradingu, mohlo by mu hrozit federální vězení.

Kryptoaktivum je cenný papír, nebo ne?

Odborníci se domnívají, že stále není jasné, zda budou kryptoaktiva kvalifikována jako cenné papíry, či nikoli. Kromě toho se však zdá, že SEC jde také proti XRP neboli Ripplu, což je v USA rovněž známá kryptografická firma.

Kromě toho probíhá také vyšetřování, v němž úřady tvrdí, že coin base umožňuje obchodování s neregistrovanými cennými papíry. Pokud tento případ dospěje ke konečnému závěru, může se situace pro kryptostatek výrazně zhoršit.

I když se podíváme mimo USA, zdá se, že probíhá bitva mezi krypto trhy a vládami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek