Volkswagen může být nejlepší akcií Ev

Volkswagen může být nejlepší akcií Ev

Tržní hodnota Volkswagenu je něco málo přes 100 miliard dolarů. Jedná se o dividendovou akcii, která se v našem seznamu dříve často nevyskytovala. Jedinou další dividendovou akcií, která byla doposud z mého pohledu zahrnuta, je Toyota (TM 0,00 %). Jejich dividendový výnos činí 2,8 %.

Volkswagen v roce 2017 prodal 231 600 elektromobilů. Očekávají, že do konce letošního roku jich bude přibližně dvakrát tolik. Do roku 2025 chtějí, aby 20 % jejich objemu tvořily elektromobily. To je důvod, proč jsem mu dal vyšší hodnocení než Toyotě.

Do roku 2030 hodlají kromě 70 různých verzí elektromobilů představit také 60 hybridních vozů. Do roku 2030 hodlají vybudovat 60 zařízení na výrobu baterií v Evropě a síť dobíjecích stanic v Číně. Ve třetím čtvrtletí se prodalo 1,8 milionu automobilů. To bylo opravdu o 30 % méně než v předchozím roce, především v důsledku problémů s dodávkami. Nicméně vzhledem k tomu, co se dělo v prvních třech čtvrtletích roku 2020, prodali za první tři čtvrtletí letošního roku o 7 % více automobilů než ve stejném období roku 2020. Vztah mezi těmito omezeními nabídky v roce 2021 a důsledky COVID v roce 2020 je ve skutečnosti zajímavou dynamikou.

Volkswagen prodal ve třetím čtvrtletí 1,8 milionu vozů, což je téměř 7 milionů vozů na roční bázi. To dává do souvislosti některé z těchto dalších podniků, které společnost Lucid (LCID -0,43 %) očekává, že dosáhne svého cíle škálovat na 90 000 vozidel ročně. Jen pro představu, Rivian (RIVN 0,62 %) a Lucid jsou oceněny podobně jako Volkswagen. V minulém čtvrtletí dosáhly tržeb ve výši zhruba 57 miliard dolarů.

VW má vynikající záměry. Když zmiňujete 70 nových modelů, máte na mysli různá cenová rozpětí a tucet různých výrobců. Audi a Porsche historicky platily účty Volkswagenu. Objem pochází od samotné značky VW, přesto mají největší marže. Jejich elektromobily (EV) pro značky Porsche a Audi se osvědčily na výbornou. Aby se marže časem zvýšily, uvažují o předplacených službách a dalších nápadech, o kterých diskutují všichni výrobci. Mají dobrý přístup. Daří se jim dobře a podnikají nezbytné kroky k dosažení svého cíle, kterým jsou, myslím, tři miliony elektromobilů ročně do roku 2025.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek