Wall Street Rally se rozšiřuje na Tech Bounce

Wall Street Rally se rozšiřuje na Tech Bounce

Během pondělní obchodní seance se index na Wall Street zvýšil díky růstu technologických akcií. Kromě toho trhy s nadšením a očekáváním vzhlížejí také k nadcházejícím výsledkovým zprávám. Z větší části bude růst zisků většiny technologických akcií ve srovnání s předchozími roky určitě nižší.

Téměř všechny tři akciové indexy z USA rozšířily své zisky z páteční seance. V čele však bezpochyby stál Nasdaq. Podle odborníků získal Nasdaq svou sílu díky akciím polovodičů (kótovaným na Nasdaqu).

Podle prezidenta investiční rady Chase byly akcie čipů dlouho v depresi. Není tedy překvapením, že je před výsledkovou sezónou podpořil.

Skutečné výsledky těchto technologických společností však uvidíme až za několik týdnů. V té době se tedy ukáže, jak si tyto technologické společnosti vedly a co je čeká.

Z větší části byly akcie čipových společností připraveny na oživení, a to jsme v posledních dnech viděli.

Před námi jsou ekonomická data a zprávy o ziscích

Nebylo by špatné říci, že trhy zažívají situaci typu klid před bouří. V příštích dnech se začnou objevovat výsledkové zprávy významných společností spolu s důležitými ekonomickými údaji.

A pokud se podíváme na Fed, většina investorů se shoduje na tom, že se chystá malé zvýšení úrokových sazeb. Protože když se nad tím zamyslíme, Fed má stále co dělat, aby se zbavil desetileté vysoké inflace v USA.

Většina investorů se domnívá, že velikost těchto zvýšení sazeb bude malá a drobná (soustředěná). Důvodem tohoto optimismu je případné zpomalení inflace.

V podstatě se situace pro akcie obecně velmi zlepšila & je to patrné již při pohledu na hlavní indexy. Zejména hlavní růstové akcie budou z této situace hodně těžit & budou indexy tlačit výše.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek