Wall Street zaznamenala po zveřejnění Cpi největší ztrátu za poslední dva roky

Wall Street zaznamenala po zveřejnění Cpi největší ztrátu za poslední dva roky

Po zveřejnění údajů o CPI se americké akcie ocitly v širokém prodejním trendu, který stáhl dolů i Wall Street. Zpráva o inflaci byla tak špatná, že zničila veškeré naděje, že Fed zpomalí zpřísňování své politiky. Nyní se zdá, že Fed bude ve svém jestřábím postoji pokračovat ještě několik měsíců.

Po zveřejnění údajů o CPI přerušily tři hlavní akciové indexy z USA svou čtyřdenní vítěznou sérii. Ve skutečnosti všechny tyto indexy nakonec zaznamenaly největší procentní pokles v jednom dni od roku 2020! Naposledy jsme takový pokles zaznamenali v důsledku pandemie COVID-19.

Sentiment investorů je negativní

Poslední zpráva o indexu spotřebitelských cen obrátila náladu investorů do negativního směru a vyvolala na trzích vlnu odklonu od rizika. V důsledku toho patřily mezi nejztrátovější akcie technologických společností, jako jsou Apple, Microsoft a Amazon – tyto akcie jsou obvykle citlivé na jakékoli zvýšení úrokové sazby!

Vzhledem k tomu, jak trhy před zveřejněním rostly, bylo přirozené, že došlo k tomuto výprodeji. Takové byly názory známého manažera portfolia z Chicaga.

Údaje o indexu spotřebitelských cen zveřejnilo ministerstvo práce a zdůraznilo, že inflace je stále v plném proudu. Dříve panoval obecný názor, že inflace se nyní ochlazuje a bude pomalu klesat. Ve skutečnosti se však stal pravý opak.

Jádrový index spotřebitelských cen, který nezahrnuje ceny energií a potravin, také zaznamenal rychlý nárůst – dříve se pohyboval pouze kolem 5,9 %, ale v červenci vzrostl na 6,3 %.

Z tohoto čtení je patrné, že inflace je nyní přetrvávajícím problémem, který znamená angažmá Fedu na dlouhou dobu dopředu. Pro akcie je to špatná zpráva, ať se na to díváte jakkoli!

Během posledních šesti měsíců došlo ke zvýšení úrokových sazeb zhruba o 3 % body. Odborníci se domnívají, že přesný dopad tohoto zvýšení sazeb teprve přijde!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek