Warren Buffett drží podíl ve společnosti Itochu Corp a 4 dalších obchodních domech

Warren Buffett drží podíl ve společnosti Itochu Corp a 4 dalších obchodních domech

Warren Buffett nedávno poskytl rozhovor novinám, v němž odhalil svůj zájem o japonské akcie. Podle Warrena Buffeta má 7,4% podíl v přibližně pěti různých japonských obchodních domech.

Ačkoli neuvedl jména všech japonských obchodních domů, zmínil se o společnosti Itochu Corp. Kromě toho Berkshire Hathaway Inc (firma Warrena Buffetta) údajně také usiluje o další investice na japonských trzích.

Buffett také prozradil, že během svého pobytu v zemi hodlá navštívit přední japonské obchodní domy. Na základě těchto informací se zdá, že pan Buffett chce zvýšit své investice v Japonsku.

Pokud se podíváme na regulační dokumenty společnosti Berkshire Hathaway, zjistíme, že firma vlastní 6% podíl v několika vybraných obchodních domech.

Podle zpráv jsou názvy dalších obchodních domů Marubeni, Mitsubishi Corp, Sumitomo a Mitsui & Co.

Vzhledem k legendárnímu postavení Warrena Buffeta v USA a dokonce i na celém světě je velká šance, že toto odhalení přitáhne větší pozornost i k japonským obchodním domům.

A pokud Buffett při své návštěvě Japonska uskuteční další investice, bude to známka jeho zájmu o japonské akcie!

Nedávné odhalení přichází v době, kdy BOJ úspěšně prošla změnou vedení. Nový šéf centrální banky sice nastoupil do funkce, ale změna politiky bude ještě nějakou dobu trvat.

Prozatím současná politika přeje akciovým trhům i japonským obchodním domům. Pokud však éra nízkých úrokových sazeb skončí, mohlo by to mít na japonské akcie vážný dopad.

Ale vzhledem k tomu, jak se Warren Buffett a jeho firmy zaměřují na dlouhodobé investice, musí pro ně existovat dostatečný obsah, který tyto investice v Japonsku ospravedlní!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek