Wells Fargo předpovídá, že Fed v příštím roce sníží sazby o 225 bazických bodů

Wells Fargo předpovídá, že Fed v příštím roce sníží sazby o 225 bazických bodů

Podle společnosti Wells Fargo existuje vysoká pravděpodobnost, že Federální rezervní systém začne snižovat úrokovou sazbu od roku 2024. Pokud jde o přesný měsíc, domnívají se, že to začne již v březnu nebo květnu příštího roku. Celkově Fed zavede snížení sazeb o zhruba 225 bazických bodů, aby snížil úrokovou sazbu v zemi.

Analytici Wells Fargo rovněž dodali, že americká ekonomika zůstává silná. Její růst však zůstává utlumený především kvůli slabé výrobní aktivitě a prostředí vysokých úrokových sazeb.

Dříve se odborníci Wells Fargo domnívali, že snižování sazeb začne někdy v květnu 2024. Nyní však tento měsíc změnili z května na březen. Zjednodušeně řečeno, prvního snížení sazeb ze strany Fedu se možná dočkáme již v březnu.

Úroková sazba v USA v roce 2024 bude činit 3 % – 3,25 %.

Celkově bude z úrokové sazby sníženo přibližně 225 bazických bodů a pravděpodobně k tomu dojde spíše v intervalech než najednou. Během celého procesu bude Fed také nadále sledovat inflaci a další ekonomické ukazatele, aby se ujistil, že je vše v pořádku.

Po navrhovaném snížení sazeb se úroková sazba v USA posune do pásma 3 % až 3,25 %. Toho bude pravděpodobně dosaženo do konce roku 2024.

Wells Fargo také dodala, že šance na měkké přistání americké ekonomiky se nesmírně zvýšily. Proto se také rozhodla revidovat i svou prognózu snížení sazeb.

Vrcholem prognózy Wells Fargo bylo, že cyklus zpřísňování sazeb Fedu se blíží ke konci. Zasedání 20. září totiž pravděpodobně také nepovede k žádnému zvýšení sazeb. Co se týče listopadového zasedání, analytici Wells Fargo se domnívají, že sazby budou rovněž ponechány u ledu.

Pokud se tato prognóza společnosti Wells Fargo ukáže jako pravdivá, umožní to akciovému trhu dosáhnout v roce 2024 ve srovnání s rokem 2023 dobrých výsledků.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek