Whistleblower tvrdí, že Twitter měl ve společnosti čínského špiona

Whistleblower tvrdí, že Twitter měl ve společnosti čínského špiona

Bývalý bezpečnostní šéf Twitteru „Pieter Zatko“ prohlásil, že na Twitteru pracoval nejméně 1 agent z Číny. Uvedl také, že společnost před zahraničním čínským agentem ve společnosti varovala dokonce i FBI.

Dále uvedl, že informace odhalily, že uvnitř Twitteru pracuje jeden člen hlavní čínské zpravodajské agentury. O všechny tyto informace se Zatko nedávno podělil s americkým senátem.

Společnost umožnila přístup k údajům uživatelů

Zatko je známý také pod přezdívkou Mudge, což je jeho hackerské jméno, a nedávno společnost obvinil z toho, že umožnila zahraničnímu agentovi pracovat uvnitř společnosti. Tvrdil také, že společnost Twitter umožnila agentovi přístup k uživatelským údajům.

Zatko svou stížnost původně podal v červenci a v této stížnosti neuvedl zemi původu agenta, který ve společnosti Twitter pracoval.

Podle mluvčího společnosti Twitter nedávné slyšení pana Zatka potvrdilo, že jeho tvrzení jsou plná nepřesností a nesrovnalostí. Když se na FBI obrátila média s žádostí o vyjádření, neodpověděla okamžitě.

Pan Zatko uvedl, že podobné informace jsou pro něj velmi znepokojující a umožnily mu poznat skutečný stav prostředí Twitteru jako společnosti. Když Zatko o hrozbě informoval někoho na výkonné pozici na Twitteru, odpověď zněla, proč je to ještě lepší, i když společnost má zahraniční agenty?

Pokud Twitter skutečně bagatelizoval přítomnost zahraničního agenta a nepodnikl žádné kroky, pak je to několik vážných otázek, na které by společnost musela odpovědět.

Stejně tak to znamená, že Elon Musk by mohl tyto informace použít proti Twitteru i během soudních procesů. To by mu mohlo posloužit jako jeden z důvodů, proč by mohl od dohody odstoupit. Tento incident také vyvolal otázku, jak zabezpečit data uživatelů v takových platformách!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek