Wti Bullish Streak v ohrožení, protože se obchoduje v blízkosti podpory

Wti Bullish Streak v ohrožení, protože se obchoduje v blízkosti podpory

WTI se v posledních třech dnech pohybovala v býčím trendu, který však zřejmě skončil. Prozatím se WTI obchoduje kolem úrovně 77,70 USD s možností dalšího poklesu ještě dnes. Podle odborníků stojí za tlakem na pokles, který je na WTI patrný, hromadění zásob ropy v USA.

Pokud se podíváme na zprávu API, ta ukázala nárůst zásob v USA o 9,047 milionu barelů. Dříve se údaj pohyboval kolem 1,335 milionu barelů, což naznačuje, že poptávka po ropě v USA zpomalila.

Zpomalení poptávky po ropě v USA

Na jedné straně členové OPEC+ oznámili snížení dodávek, což podpořilo trhy s ropou. Na druhé straně zprávy o nárůstu zásob v USA tlačily trhy s ropou dolů. Nakonec se zdá, že převážil medvědí tlak, protože trhu s ropou nyní hrozí ztráta dřívějších zisků.

V pondělí se objevily zprávy, že mnoho členů OPEC+ uvažuje o prohloubení omezení dodávek, aby podpořili vyšší ceny ropy. Důvodem tohoto rozhodnutí je slabý globální růst a vyšší geopolitické napětí.

Podle aktérů na trhu se očekává, že OPEC+ zůstane u snižování dodávek i do konce roku 2024. Naopak šéf IEA poukazuje na mírný přebytek nabídky v příštím roce (2024).

Sečteno a podtrženo, budeme si muset počkat, jak se zasedání OPEC+ vyvine. Na druhou stranu již nyní máme pádné důkazy o zpomalení poptávky a vyšší nabídce v USA.

Dává tedy smysl, aby WTI zamířila níže, protože trhy čekají na velmi očekávané zasedání OPEC+, které se uskuteční v příštích dnech. Prozatím se 20 SMA na grafu WTI (denním) nachází poblíž 79,23, zatímco dlouhodobý 200 SMA se nachází poblíž 77,96.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek