Wti Oil Gaps Higher před setkáním Opecu

Ropa se v pátek dostala do zelených čísel, ale za celý týden klesla o 5 %

Po zahájení nové týdenní obchodní seance cena 1 barelu ropy před zasedáním OPEC vzrostla. Analytici očekávají problémy se zvýšenou nabídkovou stranou kontraktu při špatných ekonomických podmínkách.

Na 5. října je naplánováno zasedání OPEC+, kde se budou revidovat dohody o produkci. Kromě toho se bude projednávat i otázka snížení těžby o zhruba 1 milion barelů denně. Pokud budou tyto body programu dohodnuty, určitě to pomůže WTI posunout se výše! Mohlo by to však také vést k oslabení poptávky po ropě v důsledku vyšších cen!

Odborníci se domnívají, že v zájmu odstranění medvědího trendu z trhu s ropou bude oznámeno snížení produkce. Snížení produkce, které bude nižší, než trh očekával, by však nemuselo stačit k tomu, aby přilákalo býky! Proto je vysoce pravděpodobné snížení produkce o zhruba 1 milion barelů nebo více!

Hospodářské oživení v Číně a nové ropné kvóty

Další dobrou zprávou, která podporuje býčí náladu na trhu s ropou, jsou nové kvóty pro dovoz/vývoz ropy stanovené Čínou. Pevninská Čína plánuje oživit ekonomiku a nastartovat růst, pro který bude energie hlavním požadavkem.

Pro začátek Čína vydala objednávku na dovoz ropy ve výši přibližně 2,89 milionu tun, což je významná objednávka, ať se na ni díváte jakkoli!

Podle agentury NASDAQ se díky této nové objednávce zvýší dovozní kvóty ropy na zhruba 164,6 milionu tun pro letošní rok. Dříve se toto číslo pohybovalo pouze kolem 162,2 milionu tun, což svědčí o zdravém nárůstu!

Odborníci rovněž uvedli, že zásoby ropy v držení OECD klesají opravdu rychlým tempem, což by mohlo v blízké budoucnosti zvýšit poptávku po ropě. A když tuto skutečnost spojíme s navrhovaným snížením produkce, šance na býčí run na trhu s ropou se zvýší!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek