Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA zůstávají stabilní na 20měsíčním maximu; prodeje domů v květnu vzrostly

Počet volných pracovních míst v USA dosáhl nejnižší úrovně za poslední tři roky

Podle nejnovějších údajů zůstává počet osob, které požádaly o podporu v nezaměstnanosti, na 20měsíčním maximu. Jedná se o třetí týden v řadě, kdy žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA zůstávají na takto vysoké úrovni.

Podle odborníků se jedná o brzký signál slabého trhu práce, protože kampaň Fedu na zpřísnění úvěrů konečně začala ukazovat své skutečné účinky.

Pokud se podíváme na trh s bydlením, ten po narušení v loňském roce v důsledku kroků Fedu vykazuje známky stabilizace. Stávající domy se však prodávají za mnohem nižší ceny, což nám napovídá, že oživení na tomto trhu je velmi nevyrovnané.

264 000 nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA

Podle údajů BLS požádalo o dávky z důvodu, že nemá práci, přibližně 264 000 občanů. Pokud se podíváme na údaje o nezaměstnanosti z minulého týdne, zdá se, že číslo pro tento týden zůstává nezměněno.

Celkově zůstává současná úroveň žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA na neobvykle vysoké úrovni. Ve skutečnosti byla takto vysoká úroveň naposledy zaznamenána pouze 2021. října.

Podle nezávislých výzkumných think tanků byl očekávaný medián počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti pouze 260 000, zatímco skutečný počet se ukázal být o 4000 vyšší.

Zároveň se počet osob, které pobírají dávky, během týdne skutečně propadl. Podle nejnovějších údajů pobíralo ve státech podporu v nezaměstnanosti přibližně 1,759 mil. osob.

Tato protichůdná čísla také vyvolávají otázku, které statistiky skutečně vypovídají o stavu amerického trhu práce? Skutečnou odpovědí je, že obě tato čísla jsou pravdivá a měla by se posuzovat společně, a ne odděleně.

Kromě toho závazek Fedu pokračovat v dalším zvyšování sazeb o 50 bazických bodů pravděpodobně také zatíží americký trh práce. To znamená, že v příštích týdnech můžeme být svědky dalšího nárůstu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek