Zákazník zažaloval společnost Tesla kvůli narušení soukromí

Akcie Tesly posilují o 4 % poté, co GM souhlasí s využíváním její nabíjecí sítě

V pátek zažaloval majitel vozu Tesla z Kalifornie společnost Tesla kvůli údajnému narušení soukromí. Podle zákazníka společnost porušuje jeho soukromí!

Žaloba byla podána u amerického okresního soudu a přišla v době, kdy vyšlo najevo, že někteří zaměstnanci společnosti Tesla sdíleli snímky/videa pocházející z kamer v automobilech zákazníků. Podle zpráv k tomuto sdílení soukromých snímků/videí docházelo v letech 2019 – 2022.

Žalobce Henry Yeh je tím, kdo žaluje společnost Tesla a vlastní vůz Tesla Model Y. Podle Henryho zaměstnanci společnosti používali videa a snímky pro vlastní nevkusnou zábavu a ponižování.

Dodal také, že poté, co se dozvěděl o kamerách společnosti Tesla a jejich využití k porušování soukromí, byl rozzuřen a šokován zároveň.

Tesla musí nést odpovědnost

Zdá se, že laxní politika ochrany soukromí společnosti Tesla se jí vymstila. A pokud jsou obvinění pravdivá, může to společnost snadno stát spoustu peněz a poškozenou pověst.

Žaloba je podána jménem Henryho Yeha, veřejnosti a také dalších členů skupiny, kteří vlastní vozy Tesla. V podstatě každý, kdo si v posledních 4 letech pronajal nebo vlastnil vůz Tesla, bude spadat pod budoucí třídu.

Podle zpráv mohli zaměstnanci společnosti Tesla vidět zákazníky, jak dělají intimní věci, a dokonce i běžné každodenní věci, jako je praní prádla. Podle jednoho z bývalých zaměstnanců mohli dokonce vidět děti zákazníků!

Vzhledem k přísným zákonům týkajícím se soukromí dětí po celém světě by se z toho snadno mohla stát opravdu naléhavá záležitost, pokud jsou obvinění skutečně pravdivá.

Žaloba požaduje, aby soud zabránil společnosti Tesla podílet se na takovém protiprávním jednání a aby vymáhal škody způsobené jednáním společnosti.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek