Zaměstnanost v USA v soukromém sektoru vzrostla

Výrobní sektor v USA v listopadu vzrostl o 0,3 %

Konečně jsou tu čísla o zaměstnanosti ze soukromého sektoru USA, která ukázala negativní stránku trhu práce. Během listopadu přibylo v soukromém sektoru americké ekonomiky přibližně 127 000 pracovních míst. Trhy však ve skutečnosti očekávaly údaj 200 000, což znamená, že nedávný údaj byl pro mnohé medvědím překvapením.

V důsledku tohoto špatného údaje z amerického trhu práce zůstal dolarový index v záporných hodnotách a naposledy se obchodoval pod úrovní 106,50.

127 000 nových pracovních míst a 7,6% nárůst mezd

Údaje zveřejnila společnost ADP (automatické zpracování dat) a upozornily na současný stav amerického trhu práce. Přestože počet nově vytvořených pracovních míst v ekonomice byl mnohem nižší, než očekával trh, přesto se objevila jedna dobrá zpráva. V meziročním srovnání se mzdy zvýšily o 7,6 %, což bude pro spotřebitele příznivé.

Nezapomínejme však, že současná míra inflace v USA činí 8,5 %! Takže zvýšení platů o 7,6 % stále nestačí ani na pokrytí inflace, natož na zvýšení spotřebitelských výdajů. Ale jak se říká, i malá podpora je lepší než žádná.

Pokud jde o důvod, proč je americký trh práce v takovém stavu, odborníci se domnívají, že to má co do činění s Fedem. Pro začátek je třeba říci, že zpřísňující politika Fedu negativně ovlivňuje tvorbu pracovních míst a také škodí růstu mezd. A v případě Fedu jde o to, že to vše dělá proto, aby omezil inflaci.

V jistém smyslu se tedy americká ekonomika dostala do začarovaného kruhu inflace a zpomalující ekonomiky. Snaha pracovat na jednom z těchto problémů povede k eskalaci druhého!

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je skutečnost, že americké společnosti nemají náladu na hyperobměnu. V důsledku toho odchází z práce mnohem méně lidí!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek