Zásoby ropy se zvýšily o 16 milionů barelů

Inflace v USA v listopadu klesla na 3,1 %

Podle nejnovějších vládních údajů se zdá, že zásoby ropy v USA nadále rostou. Podle těchto údajů se zásoby zvyšují již osmý týden po sobě.

Rychlost, jakou tyto zásoby rostou, je téměř x10 větší, než předpovídali analytici. Aktuální údaje navíc odhalují, že se tyto zásoby ropy staly 4. největším nárůstem v historii USA.

Poptávka po benzinu v USA klesla

Údaje do 10. února nám říkají, že v zásobách ropy v USA byl zaznamenán nárůst o 16,283 milionu barelů. Stejně tak se zvýšily i zásoby ropy komerčního charakteru, a to o 50,75 mil. barelů.

Tento nárůst zásob přichází v době, kdy americké rafinérie procházejí sezónní údržbou. Jinými slovy, v amerických rafineriích se zpracovává méně ropy.

Údaje také odhalily, že průměrný vstup amerických rafinérií se pohybuje kolem 15 milionů barelů/den. Ve srovnání s údaji z minulého týdne to bylo přibližně o 383 tis. méně!

Stejně tak provozní kapacita amerických rafinerií se pohybuje také kolem 86,5 %, zatímco běžná hodnota se obvykle pohybuje kolem 90 % nebo o něco více.

Celkově je současné nahromadění barelů ropy v USA čtvrté největší v celé historii USA. Dokonce i externí analytici očekávali nárůst pouze o 1,166 milionu barelů.

Podle jednoho z odborníků je nárůst zásob ropy v USA gigantický, ale nikoli šokující, protože k němu směřovaly i údaje API!

Již dříve údaje API (American Petroleum Institute) ukázaly, že do zásob USA přibylo 10,507 mil. barelů ropy.

Vzhledem k tomu, že USA jsou významným trhem pro ropu a další energetické produkty, nedávné údaje EIA zcela jistě otřesou cenami ropy na celém světě.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek