Zásoby ropy v USA vzrostly o 155 milionů barelů Zásoby pohonných hmot klesají Eia

Obchodní deficit USA v listopadu klesl o 2,0 %

Po týdenním poklesu se zásoby ropy v USA opět zvýšily. Na druhé straně se ve stejném období snížily zásoby palivových produktů.

Podle údajů zveřejněných Úřadem pro energetické informace se zásoby ropy celkově zvýšily o 1,55 mil. kusů.

Jen o týden dříve zásoby surové ropy klesly o 1,694 mil. barelů po nárůstu trvajícím 10 týdnů v řadě. Podle odborníků bylo zvýšení zásob surové ropy započítáno do sezónní údržby i do případných dalších poruch, které by mohly zastavit zpracování ropy v rafinériích.

Kromě toho méně náročné zimní období také znamenalo, že spotřebitelé budou potřebovat méně ropy na vytápění budov. To je tedy také faktor, který vede k menší spotřebě ropy a případnému nárůstu zásob ropy.

Americké rafinerie pracují na zhruba 88,2 % kapacity

Údaje EIA také odhalily, že rafinérie v USA pracují pouze na 88,2 % kapacity. Obvykle se v tomto období stavy zásob obvykle blíží 90 % i více.

Stejně tak se snížila i produkce benzinu, která se v průměru pohybuje pouze kolem 9,1 milionu barelů/den. Produkce destilátů se pohybovala v průměru pouze kolem 4,4 mil. barelů.

Vzhledem k tomu, že zima oficiálně končí v podstatě všude, domníváme se, že spotřeba ropy by mohla zaznamenat pokles. Pro začátek nebude potřeba vytápět domy ani jiné budovy.

Dalším faktorem, který podporuje další hromadění zásob ropy v USA, jsou levné ceny ropy ve světě. Nedávná bankovní krize vyvolala mezi účastníky trhu obavy z likvidity, což vedlo k poklesu cen ropy WTI.

Stejně tak poptávka z Číny není tak silná, jak trh původně zohledňoval…. Takže i to je pro trh s ropou negativní zpráva.

Stručně řečeno, levná ropa znamená pro americké úřady možnost vytvořit si rezervy a následně je použít, kdykoli to budou považovat za nutné.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek