Zemní plyn se obchoduje v blízkosti 3,20 USD po žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA

Zemní plyn se obchoduje v blízkosti 3,20 USD po žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA

Zemní plyn se obchoduje na několikaměsíčním maximu poté, co meteorologové předpovídají pokles teplot v několika zemích EU. Ke změně teplot dojde v několika příštích týdnech, což znamená, že občané EU se budou muset při vytápění spoléhat na zemní plyn.

Na základě historického vývoje počasí se zdá, že ochlazení přijde mnohem dříve, než je obvyklé. Zjednodušeně řečeno, domácnosti v EU budou otáčet termostaty na vyšší hodnoty mnohem dříve, než se původně očekávalo.

Zemní plyn na několikaměsíčních maximech

To byl základní důvod, který podpořil zemní plyn a poslal ho na 8měsíční maxima. Kromě toho byly před několika dny zveřejněny také údaje o nezaměstnanosti v USA, které ukázaly mírné obavy o americký trh práce. Investory však více zajímají NFP, což znamená, že údaje o nezaměstnanosti jsou již ve zpětném zrcátku.

Obchodní cena zemního plynu se prozatím pohybuje na úrovni 3,20 USD/MBtu s prognózou dalšího růstu. Právě teď je v EU vysoká teplota, ale zdá se, že investoři současnost zcela ignorují. Místo toho se investoři nyní dívají na předpověď, která říká, že brzy přijde chladné počasí.

S ohledem na teplotní předpověď je přirozené předpokládat, že EU zajistí, aby její zásoby zemního plynu zůstaly plné, než nastane chladnější počasí. V jistém smyslu dává smysl, že trh se zemním plynem projde útlumem, protože bude větší poptávka než nabídka.

Jedním z otočných bodů na zemním plynu byla úroveň 3,07 USD, která je již býčím způsobem proražena. Nyní bude hladina 3,07 USD působit jako podlaha a pošle zemní plyn opět výše k úrovním. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se zemní plyn otočí výše a brzy se dotkne rezistence na úrovni 3,30 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek