Zemní plyn uzavírá první červencový týden v zelených číslech při zvýšené poptávce

Zemní plyn se obchoduje v blízkosti 3,20 USD po žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA

Zemní plyn uzavřel svůj historicky první červencový týden v zelených číslech a odrazil se tak od svých několikaměsíčních minim. Podle odborníků je pravděpodobné, že vysoká spotřeba plynu v červenci tlačí zemní plyn výše.

Americká města překonávají letní vedra pomocí klimatizace, která vyžaduje energii. A jedním ze zdrojů energie je zemní plyn, což způsobuje růst jeho cen. O letní poptávce se na trhu mluví již několik měsíců a zdá se, že je konečně tady.

Kontrakt na plyn na srpen do konce pátku zlevnil o 4,4 %, což odpovídá 1,6 %. Stejně tak cena zemního plynu se pohybovala kolem 2,7130 USD za mmBtu. Před drobnou korekcí v podobě vybírání zisků zemní plyn vzrostl o necelých 6 %.

Zemní plyn za týden vzrostl o 8,3 %.

Celkově zemní plyn vzrostl o 8,3 %, ale krátkodobě zaznamenal ztráty v rozmezí 1-8 %.

Dostupné zprávy naznačují, že od dnešního dne se pravděpodobně dočkáme poklesu množství spálené energie. Podle odhadů může dojít k poklesu o 2 mld. kubíků denně, ale pravděpodobně půjde o poslední takový pokles pro tento týden.

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, ceny amerického zemního plynu podporují i akce prezidenta Putina v Zadním moři. Prezident Putin požaduje, aby západní síly upustily od sankcí na jeho vývoz plynu výměnou za dohodu o obilí v Zadním moři.

Na základě těchto fundamentů by nebylo špatné říci, že zemní plyn pravděpodobně zůstane silný alespoň po dobu příštích 2-3 měsíců. Jakmile však letní sezóna začne ustupovat a uvolní místo mírnějším teplotám, prudký nárůst poptávky po zemním plynu se sníží!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek