Zemní plyn v červnu posílil o 15 % při zvýšené poptávce

Zemní plyn zaznamenává měsíční a čtvrtletní zisky

Zdá se, že býci zemního plynu jsou velmi odolní, protože se jim daří překonávat jeden kurz za druhým. Podle údajů z minulého týdne se celkové zásoby v zásobnících pohonných hmot zvýšily o 95 mld. cf, což je vyšší hodnota než minulý týden, kdy činila 88 mld. cf.

Podle jednoho z analytiků byl odhad nárůstu zásob zemního plynu 91, zatímco skutečná hodnota se ukázala být 95. A pokud se podíváme na týden před 9. červnem, bylo natankováno přibližně 84 mld. kubických stop, aby byla zajištěna potřeba chlazení.

Po zveřejnění údajů futures na zemní plyn klesly, protože nárůst zásob byl větší, než se očekávalo. V té době se zemní plyn dotkl hodnoty 2,532 USD, což bylo méně než v závěru předchozího dne, kdy se pohyboval kolem 2,597 USD. Hned následující den však zemní plyn posílil a na NYME přidal 1,1 centu ke své hodnotě.

Poptávka po chlazení během léta

Podle odborníků bylo jedním z hlavních důvodů podpořených cen zemního plynu očekávání zvýšené poptávky po chlazení během letní sezóny.

V USA oficiálně začala letní sezóna, což znamená vyšší teploty a vyšší spotřebu energie.

Prozatím se poptávka po spalování energie snížila na pouhých 37,9 miliard kubických stop za den, ale odborníci se domnívají, že s příchodem teplejšího počasí vyskočí výše.

Ve skutečnosti je již nyní vše připraveno k uzavření jednoho z nejlepších měsíců od srpna 2022! Jen tento měsíc ceny plynu vyskočily o 15 % a jsou připraveny dotknout se ceny 10 USD/mmBtu (14leté maximum).

Zatím sice není takové horko jako obvykle, ale poptávka po chlazení v USA už každým dnem roste, zejména v Texasu.

Závěrem lze říci, že obchodníci se zemním plynem hromadění zásob zcela ignorují, protože se zaměřují na nadcházející poptávku během vrcholící letní sezóny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek