Zemní plyn (XNG/USD) vyskočil na 2,62 USD při poklesu globálních indexů PMI

Zemní plyn zaznamenává měsíční a čtvrtletní zisky

Pár zemního plynu (XNG/USD) vyskočil výše a po obnovení třítýdenních minim se dotkl hodnoty 2,62 USD. Prozatím XNG/USD vykazuje známky konsolidace, neboť trh čeká na události nejvyšší úrovně po zbytek dne.

Celkově se zemní plyn (XNG/USD) k dnešnímu dni stále drží v kladných hodnotách poblíž 2,62 USD, což nám říká, že energetická komodita má vůči americkému dolaru navrch.

Pozitivně pro zemní plyn zároveň hovoří i napjaté vazby mezi USA a Čínou a také počasí v USA.

Opatrná nálada na trhu ovlivňuje zemní plyn

Celková nálada na trhu je však „opatrná“, což je hlavní důvod, proč je cenová akce na XNG/USD tak omezující. Před klíčovými událostmi nechce většina investorů zaujímat žádné pozice ze strachu z velkých ztrát.

Pokud se podíváme na americkou stranu, futures na index S&P 500 se obchodují poblíž 4470 bodů se ziskem 0,5 %. Stejně tak výnosy desetiletých dluhopisů se nadále pohybují poblíž úrovně 4,20 % a vykazují známky zpomalení nedávného medvědího trendu. Pokud jde o DXY, ten po dosažení několikaměsíčního maxima rovněž postrádá jakýkoli směr v blízkosti úrovně 103,40.

Technický výhled zemního plynu naznačuje, že s blížící se zónou odporu na úrovni 2,65 USD mírně roste medvědí tlak. Kromě toho MACD svými hodnotami rovněž signalizuje medvědí trend, což nám říká, že cesta nejmenšího odporu je pro Natural Gas směrem dolů.

Nicméně hodnota 100 SMA spolu s býčí trendovou linií rovněž tlačí Natural Gas vzhůru. V jistém smyslu tedy můžeme říci, že obě strany (býci a medvědi) se snaží tlačit zemní plyn požadovaným směrem.

Pokud tedy Natural Gas překoná zónu 2,65 USD a poté zůstane pevný, vyšle ho to směrem k zóně odporu 2,78 USD. Domníváme se však, že na jakékoli další pohyby si bude muset Natural Gas počkat, pokud nedostaneme nový impuls ze sympozia v Jackson Hole.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek