Zemní plyn Xngusd vyskočí na 2 v obavách z inflace

Zemní plyn zaznamenává měsíční a čtvrtletní zisky

Zemní plyn (XNG/USD) zůstal býčí a nakonec se mu podařilo dotknout se cenové úrovně 2,34 USD, přičemž se odrazil od svého předchozího týdenního minima.

Podle odborníků lze býčí charakter XNG/USD vysledovat díky měkčímu USD spolu s opatrným přístupem trhů. Koneckonců spolu se zasedáním Fedu budou zveřejněna dlouho očekávaná čísla o inflaci za měsíc květen.

Americký dolarový index (DXY) zůstává na nižší úrovni

Index amerického dolaru (DXY), který slouží jako ukazatel síly USD, rovněž přerušil svůj nedávný růstový trend a den zakončil se ztrátou 0,20 %. Při poslední kontrole byla jeho denní obchodní cena 103,43, což signalizuje klesající náladu kolem USD.

Současný sentiment USD je očekávaný vzhledem k tomu, že máme před sebou zasedání FOMC, které rozhodne o dalším směřování zelené bankovky.

Stojí také za zmínku, že údaje přicházející z USA jsou měkké, a když se spojí s jednáním Fedu, dává smysl, aby USD vykazoval slabost. Kromě toho existuje 70% šance, že na zasedání Fedu nebudou přijata žádná opatření.

Pokud se podíváme mimo USA, snížení sazeb představila i PBoC. V kombinaci s větší poptávkou po energiích v letní sezóně dává smysl, aby XNG/USD předvedl býčí jízdu.

Celkově tržní podmínky v USA, Číně a ve zbytku světa podporují vysoké ceny XNG. Kromě toho podporuje růst cen zemního plynu také ekonomická nejistota a politická rozhodnutí o sazbách.

Pokud se podíváme na technický výhled XNG/USD, 10 SMA na denních grafech udržuje zemní plyn stlačený na úrovni 2,31 USD. Kromě toho se v blízkosti 2,35 USD a také 2,37 USD nacházejí trendové čáry, které mohou zemnímu plynu posloužit jako brzdy. Jakmile však budou tyto zóny odporu překonány, zemní plyn se pravděpodobně vydá vzhůru s ještě vyšším býčím impulsem.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek