Zemní plyn zaznamenává měsíční a čtvrtletní zisky

Zemní plyn zaznamenává měsíční a čtvrtletní zisky

Zdá se, že zemní plyn během posledního zářijového dne poklesl, ale to není nic ve srovnání s jeho zisky v měsíčním a čtvrtletním časovém rámci.

Poté, co předvedl působivou býčí rally, se zemní plyn nyní nachází v blízkosti zóny odporu na úrovni 3,00 USD, což podtrhuje působivou poptávku. Navzdory všem řečem o přechodu na nefosilní zdroje energie zůstává zemní plyn stále oblíbeným palivem amerických občanů.

Zemní plyn poklesl o 0,5 %

Listopadový futures kontrakt zemního plynu se během posledního zářijového dne usadil na ceně 2,929 USD, přičemž poklesl o 0,5 %. V číselném vyjádření to znamená pokles o téměř 0,016.

V týdenním časovém horizontu je listopadový kontrakt zemního plynu téměř o 11 % výše. Stejně tak v měsíčním časovém rámci zemní plyn posílil o 5,8 %. Během třetího čtvrtletí se zisk zemního plynu pohybuje kolem 4,7 %.

Podle analytika jsou hlavními důvody výprodeje zemního plynu harmonogramy rebalancování ze strany fondů a také měsíční/čtvrtletní zprávy. Koneckonců poslední zářijový den byl závěrečnou obchodní seancí, a tak přilákal více likvidity, než bylo obvyklé.

Dalším faktorem, který vyvolal nedávný výprodej zemního plynu, je skutečnost, že se blíží k úrovni 3,00 USD. Podíváme-li se zpět, je zřejmé, že 3,00 USD je důležitá úroveň, což je další důvod výprodeje.

Celkově se jednalo o třetí pokus o překonání hranice 3,00 USD, který se během září neuskutečnil. V lednu 2023 se zemní plyn dotkl úrovně 4,40 USD (high), ale zdá se, že tato úroveň je ještě daleko.

V USA se denní těžba již pohybuje nad hranicí 100 mld. kubických stop, což je další důvod nedávné cenové akce zemního plynu. Na trhu dochází k hromadění zásob zemního plynu, což může přilákat i prodejce.

Při pohledu do budoucna je v USA podzimní období a podle předpovědí se v příštích týdnech ochladí. Na základě této předpovědi se zvýší poptávka po vytápění, což také umožní zemnímu plynu zůstat býčí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek