Zemní plyn ztratil v teplém počasí polovinu své hodnoty

Zemní plyn se obchoduje v blízkosti 3,20 USD po žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA

Již více než pět týdnů jsou kupci zemního plynu svědky neustálého poklesu ceny této komodity. Futures na topné palivo, které jsou kótovány na newyorské komoditní burze, již za týden poklesly o 5 %. Kromě toho stejné finanční aktivum ztratilo za poslední 4 týdny 48 % své hodnoty.

Podle odborníků jsou důvodem menší spotřeby zemního plynu vysoké teploty navzdory zimnímu období. Zjednodušeně řečeno, lidé spotřebovávají méně zemního plynu na vytápění budov, což vede ke snížení poptávky.

Jeden z nejhorších měsíců pro zemní plyn

Odborníci se domnívají, že současná situace na trhu se zemním plynem je jednou z nejhorších za dlouhou dobu. A jádrem problému je teplá zima! Ano, tak vysoké teploty byly v zimním období naposledy zaznamenány téměř před 20 lety.

Únorový kontrakt na zemní plyn se v pátek usadil na ceně kolem 3,174 USD. A nyní stejný kontrakt dosáhl ceny 3,11 USD, což je 19měsíční minimum.

Při pohledu do budoucna panují mezi býky zemního plynu obavy, že kontrakt dosáhne cenové úrovně 2 USD. Zdá se však, že podpora 3 USD býkům vydrží!

Co se týče analytiků, ti jsou pro býky zemního plynu stále světlem naděje za předpokladu, že příroda bude spolupracovat. A tato spolupráce také musí přijít rychle.

Do oficiálního konce sezóny zbývá ještě několik zimních měsíců, jako je leden, únor a březen. Navíc největším faktorem, který může ovlivnit ceny zemního plynu, je počasí. Pokud se ochladí, lidé budou nuceni spotřebovávat více plynu.

To vše má však i pozitivní stránku – lidé museli za vytápění svých domovů utratit méně peněz, což je za předpokladu desítky let vysoké inflace dobrá věc.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek