Zisk dodavatele společnosti Foxconn pro Apple za 4. čtvrtletí klesl o 10 %

Celosvětový pokles dodávek osobních počítačů o 29 v 1. čtvrtletí 2023 Apple utrpěl velký úder

Společnost Foxconn je významným dodavatelem společnosti Apple Inc., a proto poskytuje cenné informace o tom, jak si tato technologická společnost vede. Konečně jsme se dočkali výsledků zisku společnosti Foxconn za 4. čtvrtletí, které ve srovnání s loňským rokem vykazují 10% pokles.

Důvodem takového poklesu zisku bylo přerušení provozu v jedné z továren společnosti na výrobu iPhonů kvůli pravidlům COVID-19 .

Společnost také očekávala, že její tržby za první čtvrtletí zůstanou stejné, což je v souladu s tím, co jsme dostali. Na druhou stranu se očekává výrazný nárůst tržeb společnosti z produktů klasifikovaných jako „chytrá spotřební elektronika“.

Zisk za 4. čtvrtletí se snížil na 1,31 mld. dolarů

Čistý zisk tchajwanské společnosti Foxconn za 4. čtvrtletí 2022 klesl na 1,31 miliardy dolarů, tedy zhruba 40 miliard korun. Ve stejném období loňského roku dosáhla společnost zisku 44,4 miliardy td (pokles o 4,4 miliardy td).

Podle průzkumu mezi 13 analytiky se průměrná předpověď zisku Foxconnu pohybovala někde kolem 39,98 T$. V tomto směru je tedy zisk společnosti Foxconn do značné míry v souladu s očekáváním trhu.

Téměř 50 % příjmů společnosti pochází z chytrých telefonů, jako je iPhone. Proto když byly kvůli COVID-19 uzavřeny závody společnosti, poklesly i tržby.

Stejně tak celosvětová inflační situace a slabá globální poptávka znamenají, že Apple bude objednávat méně iPhonů z továrny Foxconn.

Odborníci se domnívají, že výroba chytrých telefonů se zastaví také před Novým rokem i dalšími svátky během 4. čtvrtletí 2022. A aby toho nebylo málo, opatření COVID-19 také přinutilo mnoho pracovníků opustit továrnu umístěnou v Číně.

Pro rok 2023 budou odhady zisku společnosti Foxconn vysoké, protože opatření COVID-19 již neplatí. Nezapomínejme však, že poptávka po produktech společnosti Apple by mohla utrpět také v důsledku inflace a úrokových sazeb na globální úrovni.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek