Zlato klesá pod 1900 dolarů na pozadí opětovného růstu výnosů amerických dluhopisů

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Po překročení hranice 19 tisíc dolarů ceny zlata opět ustoupily, protože prodejní tlak zesílil. Podle odborníků k němu přispěla především síla pozorovaná u výnosů amerických dluhopisů, které se již pohybují nad úrovní 4,3 %.

Kromě nárůstu výnosů amerických dluhopisů vykazuje sílu také americký dolar, což je další faktor, který silně zatěžuje ceny žlutého kovu.

Prodejci přítomni poblíž úrovně 19 tis.

V posledních dvou dnech se ceny zlata chovaly v souladu s průrazem z technického vzorce. Nad úrovní 1900 dolarů se však žlutý kov setkal s čerstvými prodejními příkazy. Americký dolar (USD) si se svou nedávnou silou také příliš neví rady, což je důvod, proč medvědí trend na zlatě není tak silný.

Zlato i americký dolar mají vyrovnané podmínky. Jinými slovy, stejnou šanci mají jak prodávající, tak kupující zlata.

Pokud se nyní podíváme na důvod, proč se zlatu podařilo dotknout se 1900 USD, bylo to hlavně díky korekci, kterou zaznamenala měna USD. Stejně tak mnozí investoři zvažují skutečnost, že Fed již nemusí zvyšovat úrokovou sazbu.

Vzhledem k tomu, že výkonnost USD je přímo spojena s americkou ekonomikou, nemůžeme ignorovat ani ekonomické údaje z USA. Pro začátek, trh práce vykazuje dobré známky, což znamená, že Fed bude mít větší kontrolu nad politikou úrokových sazeb. Zároveň nás čeká i projev Jeroma Powella, který by mohl hovořit i o recesi v USA.

Celkově je nyní širší obrázek z hlediska cen zlata přímo spojen s Jackson Hole, zejména s projevem předsedy Fedu. Ten poskytne vodítko ohledně politiky úrokových sazeb & bude tak mít velký dopad na žlutý kov, který je nevýnosovým aktivem.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek