Zlato klesá pod 1970 dolarů na pozadí rostoucích výnosů amerických dluhopisů

Zlato klesá pod 1970 dolarů na pozadí rostoucích výnosů amerických dluhopisů

Pokles zlata (XAU/USD) se během pondělní seance rozšířil a stlačil drahý kov pod hladinu podpory 1970 USD. Vzhledem k tomu, že v nejbližších dnech nejsou naplánovány žádné ekonomické údaje na vysoké úrovni, je velmi nepravděpodobné, že by ceny zlata v krátkodobém horizontu našly nějakou podporu.

Na jedné straně zlato bojuje s medvědím tlakem, zatímco na straně druhé si pohrává s 21. SMA. Vzhledem k tomu, jak se zlato v pátek vrátilo z maxim, se technické nastavení stalo ještě zajímavějším.

Ceny zlata cílí na podporu na úrovni 1950 USD

Podle analytiků, pokud se zlatu nepodaří na denním grafu vytvořit dobrý závěr, bude to vybízet k dalšímu medvědímu tlaku. V důsledku toho by se ceny zlata mohly propadnout směrem k oblasti 1955 až 1950 dolarů.

Jakýkoli další pokles cen zlata skončí napadením 200 SMA, který v současnosti vykazuje vzestupný sklon. Poté nás čeká úroveň podpory 1944 USD, což je zároveň minimum ze 14. listopadu.

Kromě toho ukazatel RSI (14) také vykazuje negativní trend, ale stále se nachází nad střední úrovní, což je znamení, že pokles bude dočasný.

Na straně vzestupu se jako tvrdá rezistence ukáže úroveň 1991 dolarů, která se rovněž kryje s negativní trendovou linií. Za ní se nachází zóna odporu na úrovni 1993 USD, což je zároveň maximum páteční seance. Podle odborníků jakýkoli další býčí tlak umožní žlutému kovu dotknout se úrovně 2000 dolarů.

Celkově se zdá, že nálada na trhu se během pondělní seance zlepšuje, protože údaje z Japonska a Číny ukazují na optimismus. Přestože PBOC neprovedla žádné změny ve svém LPR, akcie čínských nemovitostí se stále těší dobrému růstu.

Zároveň se očekává oslabení USD kvůli zvěstem o snižování sazeb od příštího roku. To je tedy další faktor, který bude dlouhodobě podporovat býčí ceny zlata.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek