Zlato překračuje hranici 1920 dolarů, zotavení se zrychluje

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Zlato (XAU/USD) nezačalo tento týden zrovna pozitivně, když pod tlakem medvědů ztratilo hranici 910 USD. Výnosy desetiletých dluhopisů se však dostaly do záporných hodnot a zachránily tak zlato z jeho denních minim.

Negativní tlak na výnosy je stlačil pod úroveň 4,7 % a poskytl tak tolik potřebnou podporu zlatu, které se nyní obchoduje nad úrovní 1920 USD.

Technická analýza zlata naznačuje, že i když se znovu objeví medvědí tlak, úroveň 1900 USD zůstane důležitou úrovní podpory. Zároveň se v blízkosti úrovně 900 dolarů nachází i 100 SMA (d1), což z ní činí důležitý bod obratu.

1868 USD zůstává důležitou úrovní podpory

Pokud však zlatí medvědi prolomí úroveň 19 000 USD, další podporou bude úroveň 1868 USD, následovaná úrovní 1860 USD a poté úrovní 1850 USD.

Naopak konzistentní nákupní momentum znamená, že se zlato (XAU/USD) dotkne úrovně 1932 USD (high). Vzhledem k tomu, že tato úroveň je významná, znamená to, že před dalším postupem bude zapotřebí její rozhodné prolomení. Dalšími významnými úrovněmi odporu, na které si obchodníci se zlatem (XAU/USD) musí dát pozor, jsou 1945 USD, 1950 USD a 1975 USD.

V pátek se cena zlata dotkla úrovně 1932 USD, což bylo pro žlutý kov zároveň 3týdenní maximum. Ačkoli se žlutý kov nachází pod svým 3týdenním maximem, stále není jasný směr, protože geopolitické napětí a politika Fedu nutí trh k opatrnosti.

Scénář býků také není tak silný, protože se jim nepodařilo udržet pohyb nad 200 SMA. V kombinaci s výnosy amerických dluhopisů a prodejními příkazy na zlatě to naznačuje, že žlutý kov čekají problémy.

Pro jakýkoli výrazný býčí impuls na zlatě bude třeba znovu získat zpět 200 SMA na denním grafu. Vzhledem k makroekonomickému stavu to však v krátkodobém horizontu vypadá jako vzdálená představa.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek