Zlato překračuje hranici 1980 na pozadí klesajících výnosů amerických dluhopisů

Obchodní deficit USA v listopadu klesl o 2,0 %

Zdá se, že zlato těží ze slabšího amerického dolaru, neboť během pondělní seance překročilo hranici 1980 USD. Výnosy desetiletých amerických dluhopisů byly naposledy pozorovány pod úrovní 3,5 % poté, co se během dne dostaly do záporných hodnot.

Nedávné údaje ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu jsou rovněž pochmurné, což rovněž podporuje býčí momentum na XAU/USD (zlato). Ukazatel RSI(14) se navíc nyní pohybuje v přeprodaném teritoriu, což býkům na zlatě rovněž dodává odvahu.

Zlaté býky čekají potíže

To, že jsme na zlatě zaznamenali několik býčích pohybů, ještě neznamená, že je vzduch čistý… Indikátor MACD je medvědí a vzestupná trendová linie byla nedávno také proražena. Kromě toho se XAU/USD nadále obchoduje pod 100 HMA a 200 HMA.

Všechny tyto faktory udržují medvědy XAU/USD v naději na návrat… To znamená, že XAU/USD se stal býčím pouze krátkodobě, zatímco medvědí známky jsou stále přítomny všude kolem nás.

Na základě těchto informací se zdá, že oživení zlata se nepotvrdí, dokud neuvidíme prolomení rezistence nad 1960 USD.

A hned za hladinou 1960 USD máme hladinu 1970 USD, která také zajistí býkům zlata potíže.

Dalším důležitým technickým údajem, který nelze přehlédnout, je rezistence z 20. března, která se nadále svažuje směrem dolů. Tato oblast se prozatím nachází na úrovni kolem 1987 USD a rovněž bude klást ceně zlata překážky.

Mezitím prolomení swingového minima nacházejícího se na úrovni 1950 USD pošle ceny zlata do blízkosti úrovně 1933 USD.

Na základě všech těchto informací jsou ceny zlata i přes krátkodobé oživení stále pod vlivem medvědů.

A pokud Fed skutečně představí další zvýšení sazeb, pak se ceny zlata na pozadí rostoucí síly USD opět obrátí k jihu. To je však ještě daleko a na výsledky si budeme muset počkat na nadcházející zasedání Fedu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek