Zlato prodlužuje svou býčí rally na pozadí obav z finanční krize

Zlato uzavírá pod úrovní 2000, protože hrozí dluhová krize USA

Poté, co se zlato vyšplhalo nad úroveň 1920 dolarů, se jeho kurz opět změnil na býčí. To přichází v době, kdy se Credit Suisse dostala do centra pozornosti kvůli finančním problémům.

To vlastně vyvolalo obavy z plnohodnotné finanční krize v evropském regionu. Proto nyní investoři hledají útočiště v bezpečných aktivech, jako je zlato a japonský jen.

Na druhé straně americké desetileté dluhopisy po krachu amerických bank a nedávných zmatcích kolem Credit Suisse klesly o 6 %.

Zlato může dosáhnout cenové úrovně 2000 USD

Všechny tyto faktory společně podporují býčí trend na zlatě a mohly by žlutý kov dokonce posunout i nad 2 000 USD.

Co se týče technického vývoje, existuje šance, že XAU/USD vytvoří formaci dvojitého vrcholu. Z denního grafu vyplývá, že 1960 dolarů je důležitou rezistencí, a pokud zde dojde k odmítnutí, začne to vypadat na dvojitý vrchol.

Aby však tato medvědí formace získala větší důvěryhodnost, bude muset XAU/USD překonat linii neckline v blízkosti oblasti 1810 – 1800 dolarů. Tato oblast je také silným supportem a odraz odtud povede k pohybu zlata do strany.

Na vzestupné straně se nacházejí důležité úrovně odporu na 2000, 2050 a 2080 dolarech. Vzhledem k současné situaci XAU/USD se před úrovní 2000 USD nachází úroveň 1960 USD.

Nemůžeme však ignorovat skutečnost, že fundamentální nastavení nyní podporuje býčí zlato. Pokud se současná bankovní krize v USA a Evropě zhorší, zastaví to centrální banky ve zvyšování sazeb.

A všichni víme, že vysoké úrokové sazby podporují fiat měny a způsobují odliv hotovosti z nevýnosových aktiv, jako je zlato.

Ale předbíhali bychom, kdybychom tvrdili, že nás čeká velká bankovní krize. Koneckonců Credit Suisse má dobrou pověst a mohla by se ze současných otřesů odrazit.

Technická i fundamentální fronta zatím podporuje spíše býčí než medvědí postoj ke zlatu!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek