Zlato prodlužuje svou býčí rally na pozadí obav z finanční krize

Zlato klesá pod 1970 dolarů na pozadí rostoucích výnosů amerických dluhopisů

Poté, co se zlato vyšplhalo nad úroveň 1920 dolarů, se jeho kurz opět změnil na býčí. To přichází v době, kdy se Credit Suisse dostala do centra pozornosti kvůli finančním problémům.

To vlastně vyvolalo obavy z plnohodnotné finanční krize v evropském regionu. Proto nyní investoři hledají útočiště v bezpečných aktivech, jako je zlato a japonský jen.

Na druhé straně americké desetileté dluhopisy po krachu amerických bank a nedávných zmatcích kolem Credit Suisse klesly o 6 %.

Zlato může dosáhnout cenové úrovně 2000 USD

Všechny tyto faktory společně podporují býčí trend na zlatě a mohly by žlutý kov dokonce posunout i nad 2 000 USD.

Co se týče technického vývoje, existuje šance, že XAU/USD vytvoří formaci dvojitého vrcholu. Z denního grafu vyplývá, že 1960 dolarů je důležitou rezistencí, a pokud zde dojde k odmítnutí, začne to vypadat na dvojitý vrchol.

Aby však tato medvědí formace získala větší důvěryhodnost, bude muset XAU/USD překonat linii neckline v blízkosti oblasti 1810 – 1800 dolarů. Tato oblast je také silným supportem a odraz odtud povede k pohybu zlata do strany.

Na vzestupné straně se nacházejí důležité úrovně odporu na 2000, 2050 a 2080 dolarech. Vzhledem k současné situaci XAU/USD se před úrovní 2000 USD nachází úroveň 1960 USD.

Nemůžeme však ignorovat skutečnost, že fundamentální nastavení nyní podporuje býčí zlato. Pokud se současná bankovní krize v USA a Evropě zhorší, zastaví to centrální banky ve zvyšování sazeb.

A všichni víme, že vysoké úrokové sazby podporují fiat měny a způsobují odliv hotovosti z nevýnosových aktiv, jako je zlato.

Ale předbíhali bychom, kdybychom tvrdili, že nás čeká velká bankovní krize. Koneckonců Credit Suisse má dobrou pověst a mohla by se ze současných otřesů odrazit.

Technická i fundamentální fronta zatím podporuje spíše býčí než medvědí postoj ke zlatu!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek