Zlato se dotýká 1830 uprostřed síly Usd a vysokých výnosů

Dolar zůstává silný na tříměsíčním maximu, protože sázky na snížení sazeb slábnou

Cena zlata nadále klesá a dostala se na 1830 dolarů, což je nejnižší úroveň od začátku letošního roku! Po údajích o maloobchodních tržbách v USA dosáhl výnos desetiletých amerických dluhopisů po zvýšení o téměř 1 % úrovně 3,8 %.

V důsledku optimistických amerických údajů jsou výnosy dluhopisů vysoké a další sílu získal i americký dolar. Oba tyto faktory silně zatěžují XAU/USD a způsobily, že se dotkl úrovně 1830 USD.

1838 dolarů je další hladinou podpory pro XAU/USD

Podle odborníků je nyní dalším cílem pro medvědy XAU/USD zóna podpory 1838 USD. Aby jí však zlato dosáhlo, bude muset nejprve uzavřít pod včerejším minimem.

Jakýkoli další pokles pod 1838 USD znamená, že cílem medvědů se stane další support na úrovni 1825 USD (minimum z 5. ledna). Mohlo by to však také znamenat novou oporu pro býky a kolem této úrovně bychom se mohli dočkat i nákupů!

Pokud se podíváme na 14-periodový ukazatel RSI na denním grafu XAU/USD, stále se tiskne pod střední úrovní 50. Na denním grafu XAU/USD se tak nachází pod úrovní 50. To je další známka toho, že současné momentum na zlatě je přinejlepším medvědí.

Pro býky, kteří chtějí projevit odhodlání, se stalo důležitým zachycení 50 SMA na denním grafu. Pokud se tak stane, pak se zlatí býci vydají směrem k rezistenci v zóně 1870 dolarů. Jakýkoli další růst v blízkosti této úrovně znamená, že dalším cílem býků bude 1890 USD (maximum z 9. února).

Prozatím je však po americkém dolaru dostatečná poptávka a zdá se, že se na celém devizovém trhu zotavuje. A tato síla širokého trhu není pro býky žlutého zlata dobrým znamením.

Při pohledu do budoucna nás čeká zveřejnění některých významných údajů z USA, které by mohly přinést nové impulsy o tom, jak se daří ekonomice.

Pokud se však přesuneme ke grafům XAU/USD v delším časovém horizontu a podíváme se na víceleté trendy, je zřejmé, že zlato má vůči USD navrch.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek