Zlato stoupá před zápisem z jednání Fedu, měď zůstává slabá kvůli problémům v Číně

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Ve středu zůstaly ceny zlata podpořeny, protože investoři očekávají zápis z červnového zasedání Fedu. Mezitím ceny mědi klesly kvůli obavám z obchodní války mezi USA a Čínou, která by ovlivnila globální poptávku.

Během posledních tří seancí zůstal žlutý kov silný a dokonce se zotavil poté, co minulý týden ztratil podporu 1900 USD. Největším důvodem tlaku na ceny zlata je obava z dalšího zvyšování sazeb ze strany Fedu.

V době psaní tohoto článku byla spotová cena zlata 1926,38 USD za unci, zatímco futures na zlato se obchodovaly poblíž 1933,85 USD za unci.

V centru pozornosti zůstává zápis ze zasedání Fedu

Zdá se, že hlavní pozornost se nyní soustředí na zápis z posledního zasedání Fedu, protože by poskytl více informací o tom, co Fed plánuje.

Na posledním zasedání centrální banka ponechala sazby beze změny, ale signalizovala další 2 zvýšení sazeb do konce roku 2023. Podle Fedu zůstává inflace vysoká, což si zaslouží další kroky v podobě zvyšování sazeb.

Jerome Powell (předseda Fedu) minulý týden na různých vystoupeních a výpovědích rovněž potvrdil další 2 zvýšení sazeb.

Pokud se podíváme na ceny mědi, jsou pod tlakem po rozhodnutí Číny zablokovat vývoz výrobků z germania a galia. Oba tyto produkty jsou nezbytné pro výrobu čipů v USA.

Při poslední kontrole se futures na měď obchodovaly poblíž 3,7855 USD/libru a jsou pod tlakem kvůli napětí mezi USA a Čínou. Tento krok Číny přichází po rozhodnutí USA zablokovat vývoz různých technologií pro výrobu čipů.

To vyvolalo obavy z narušení globálního dodavatelského řetězce, když nyní Čína zablokovala také he vývoz důležitých minerálů zemin s vysokou sazbou do USA.

Tento krok Číny přichází v době, kdy se ekonomika země již potýká se slabým oživením. Podle odborníků bude mít jakýkoli další krok ze strany USA nebo Číny další dopad na ceny mědi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek