Zlato uzavírá pod úrovní 2000, protože hrozí dluhová krize USA

Zlato klesá pod 1970 dolarů na pozadí rostoucích výnosů amerických dluhopisů

Zdá se, že dluhová krize v USA se netýká jen rizikovějších aktiv… Ve skutečnosti i žlutý kov (zlato) pociťuje horko, protože USA se blíží k plnohodnotné dluhové krizi, pokud nebude navýšen dluhový strop.

Zlato je považováno za pojistku proti případným ekonomickým potížím, ale zdá se, že i to se v poslední době mění. Poprvé za poslední dva týdny se zlato propadlo pod úroveň 2 000 USD, což je známkou slabosti. Dříve zlato rostlo, protože investoři se hrnuli do bezpečí.

Pokud se podíváme na červnový kontrakt s dodáním zlata, usadil se poblíž 1993 USD poté, co den uzavřel s poklesem o 1,5 %. Zlato však dosáhlo minima na úrovni 1989,25 USD; nakonec se usadilo na 1993 USD. Dne 4. května se zlatu podařilo dosáhnout úrovně 2085 USD, což bylo an-krát maximum, pokud se podíváme na jeho nedávnou historii.

Spotové zlato se dotklo úrovně 1987,62 USD

Pokud se podíváme na spotovou cenu zlata, tak ta také klesla a naposledy se obchodovala poblíž úrovně 1987,62 USD. Celkově se spotové ceny zlata snížily o 1,4 %, tj. přibližně o 28,84 USD.

Pokles spotové ceny zlata a futures přišel v době, kdy americký dolarový index posílil poté, co uzavřel nad úrovní 102 bodů. Stejně tak výnos desetiletých amerických dluhopisů dosáhl kvůli nejistotě 3,572 %.

To vše se děje v důsledku patové situace ohledně dluhového stropu ve Washingtonu, která ještě nedospěla ke svému konečnému závěru. Objevují se zvěsti, že se strany dohodnou na dvoustranné dohodě o zvýšení dluhového stropu.

Podle jednoho z analytiků společnosti OANDA je zlato na nižší úrovni, protože trh čeká na nějaké smysluplné aktuální informace týkající se otázky dluhového stropu. Ve skutečnosti analytici uvedli, že ceny zlata klesly, protože se investoři připravují na to, že se stane něco špatného.

Navzdory všem těmto teoriím však nikdo ve skutečnosti nezná skutečný katalyzátor, který stojí za poklesem cen zlata. Koneckonců zlato je vždy považováno za zajištění proti riziku. A na základě této teorie by se zlato mělo obchodovat na vyšších úrovních, místo aby se obracelo dolů!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek