Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Cena zlata se během čtvrteční seance vyvíjela smíšeně, neboť roste nejistota ohledně časového harmonogramu nadcházejícího snížení sazeb ze strany Fedu.

Tato nejistota udržuje zlato pod tlakem, zatímco americký dolar se těší mírnému růstu. Kromě toho údaje NFP také obrátily investory směrem k zelené měně & a mimo zlato.

Úrovně odporu 2100 a 2050 dolarů před námi

Sečteno a podtrženo, zlato je pod tlakem, protože se obchoduje pod úrovněmi odporu 2100 a 21050 dolarů. Ostatní nevýnosová aktiva zůstanou slabá, pokud se od Fedu nedočkáme nějaké jistoty.

V posledních dnech prosince 2023 byla na cenách zlata patrná silná rally. V té době byl trh optimistický, že do dalšího snížení sazeb zbývají pouhé tři měsíce. Nyní se však situace na zemi ohledně snižování sazeb Fedu a zlata zcela změnila.

Dalším faktorem, který je pro žlutý kov medvědí, je vybírání zisků. Se začátkem roku 2024 mnoho investorů opustilo své pozice ve zlatě za účelem výběru zisku nebo rebalancování portfolia.

Spotové zlato lze prozatím pozorovat poblíž 2043 USD se změnou +0,1 % na denním časovém rámci. Pokud jde o futures na zlato, obchoduje se na úrovni 2050 USD se změnou +0,4 %. Během úvodních dvou dnů roku 2024 spotové zlato i futures na zlato uzavřely se změnou -1 %.

Slonem v místnosti jsou pochybnosti Federálního rezervního systému, které nadále zpochybňují vývoj na devizovém trhu a trhu s drahými kovy. Předseda Fedu řekl něco, zatímco členové Fedu sdílejí něco úplně jiného!

Přesto v roce 2024 pravděpodobně dojde ke snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému o 75 bazických bodů. Kdy se tak stane, to se však teprve uvidí.

Pohled na americkou ekonomiku ukazuje, že rok 2024 je vítán s mírou inflace vyšší než 2 %. Navzdory všem snahám o kontrolu inflace nemá Fed věci stále pod kontrolou.

Podle CME Fedwach dojde na březnovém zasedání ke snížení sazeb o 25 bazických bodů, neboť pravděpodobnost je nyní 65 %! Naopak šance, že během březnového zasedání v roce 2023 nedojde ke zvýšení sazeb, je 35 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek