Zlato za týden vzrostlo o 1,4 % po smíšené zprávě o pracovních místech

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Před páteční zprávou NFP se ceny zlata obchodovaly na jednoměsíčním maximu. Po zveřejnění smíšené zprávy NFP a údajů ISM však zlato (XAU/USD) konsolidovalo a týden zakončilo pouze s 1,4% ziskem.

Bližší pohled na zprávu NFP ukazuje, že počet nových pracovních míst vytvořených během srpna byl vyšší než v červenci. Růst mezd však nebyl tak dobrý a míra nezaměstnanosti se také o stupínek zvýšila. Smíšená zpráva americkému dolaru vůbec nepomohla, dokud nebyl zveřejněn index PMI ISM, který byl lepší, než se očekávalo.

Zlaté futures a zlatý spot mírně pozitivní

V důsledku toho USD posílil a tlačil dolů většinu ostatních aktiv, včetně žlutého kovu také. V pátek se prosincový futures kontrakt na zlato směňoval na úrovni 1981,70 USD, což je nejvyšší úroveň za poslední 1 měsíc. Futures kontrakt však také zamířil níže a týden uzavřel poblíž ceny 1967,10 USD.

Spotová cena zlata se aktuálně obchoduje poblíž 1940,61 USD se ziskem 0,03 % (0,49 USD) za den. Zjednodušeně řečeno, spotové zlato během dne pouze mírně posílilo a týden zakončilo.

Přestože zpráva NFP byla smíšená, signalizovala, že se v dohledné době nemusíme dočkat dalšího zvyšování sazeb. To je dobrá zpráva pro zlato, kterému se v nedávném prostředí vysokých úroků nedaří. Podle jednoho z expertů ze společnosti ONADA to ocení většina rizikových aktiv včetně zlata.

Pokud se podíváme do budoucna, existují tři příležitosti, kdy může Fed v roce 2023 zvýšit své sazby, včetně 20. září a 1. listopadu. Poté se 13. prosince uskuteční další zasedání FOMC, kde se bude rozhodovat o politice úrokových sazeb.

Pokud se na zářijovém a listopadovém zasedání nedočkáme dalšího zvýšení sazeb, bude to pro zlato býčí a může to pomoci spotu opět překonat hranici 2 000 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek