Zlato získává 5 %, ale podpora 1900 USD zůstává slabá

Zlato získává 5 %, ale podpora 1900 USD zůstává slabá

Zlatu se podařilo překonat půlroční hranici na spotovém trhu a trhu s futures poté, co získalo 5 %. Odborníci se však domnívají, že podpora nacházející se na úrovni 1900 USD zůstává slabá vzhledem k obavám z budoucího zvyšování sazeb ze strany Fedu.

Pokud se podíváme na předstihový kontrakt zlata na srpen na NYC, usadil se kolem 1921 USD, což je o 0,6 %, tedy asi o 11,50 USD více. Kromě toho bylo minimum zlata pro tuto seanci na úrovni 1908,15 USD, což je výše než podpora 1900 USD.

Podobně spotové zlato, které sleduje ceny fyzického zlata, také rostlo a naposledy se obchodovalo kolem 1919,76 USD, což je zisk 0,6 %.

Čtení indexu PCE podporuje ceny zlata

Čtení indexu PCE ( Personal Consumption Expenditures) bylo v souladu s údaji ekonomů, které ukázaly, že inflace zpomaluje. To způsobilo růst nevýnosových aktiv, jako je zlato, směrem vzhůru.

Koneckonců Federální rezervní systém pozorně sleduje jádrový index PCE i celkový index PCE, aby mohl rozhodovat o své politice úrokových sazeb. Pokud se podíváme na celkový PCE, byl zaznamenán na úrovni přibližně 6,39 %, zatímco jádrový PCE vzrostl o 4 %. Oba tyto indexy se používají ke sledování inflace a jejich čtení ukazuje, že expanze inflace je skutečně pomalá.

Musíme však také vzít v úvahu skutečnost, že Fed nemůže tolerovat nic vyššího než 2 % na roční bázi. Proto se dnes úroková sazba v USA pohybuje poblíž 5 %, což je jedna z nejvyšších úrovní za posledních několik let.

Závěrem lze říci, že celkový obraz ekonomických údajů ukazuje zpomalení inflace, která však stále zůstává vyšší než cíl Fedu. Podle některých odborníků jsou hlavními důvody vysoké inflace v posledních několika letech sektor bydlení a zvýšené náklady na pracovní sílu.

Celkově se zdá, že jakýkoli signál ze strany Fedu o ukončení politiky zvyšování sazeb dále posílí ceny zlata. Koneckonců jsme již byli svědky toho, jak ceny zlata po nedávném čtení inflace vyskočily v pouhé naději na snížení sazeb.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek