Zlato ztrácí přitažlivost, ale zůstává nad 2000 na pozadí dalšího zvyšování sazeb

Zlato získává 5 %, ale podpora 1900 USD zůstává slabá

Po nové zprávě o zaměstnanosti v USA je jasné, že Fed se v nejbližší době nezastaví. To znamená, že během zbytku roku 2023 přijdou další sazby, což není dobrá zpráva pro zlato a další nevýnosová aktiva.

Po zprávě cena zlata ustoupila z maxima 2080 USD a krátce se ponořila pod 2000 USD. Prozatím se červnový kontrakt zlata pohybuje na úrovni 20234,80 USD, což je o 30,90 USD méně než jeho nedávné maximum.

Spotová obchodní cena zlata je $2015,69

Pokud se podíváme na spotovou obchodní cenu zlata, nachází se poblíž hodnoty $2015,69, což je 1,7 % od nedávného maxima. Dříve během seance se spotová cena zlata propadla pod hladinu podpory 2000 dolarů. Ve skutečnosti se spotovému zlatu podařilo dotknout se intradenního minima 19996 USD, aby vzápětí vyskočilo zpět nad hladinu 2 000 USD.

Ekonomové většinou očekávali, že americká ekonomika vytvoří 180 tisíc nových pracovních míst. Údaje však ukázaly 253 tis. nových pracovních míst v americké ekonomice, což je o 40 % více, než se očekávalo. Ministerstvo však nakonec revidovalo údaje za březen z 263K na pouhých 165K.

Nezapomínejme však, že pro obchodníky je nejdůležitější počet nových pracovních míst. A pokud se na něj podíváme, je jasné, že jakékoli naděje na pauzu ve zvyšování sazeb během června již nejsou na pořadu dne.

Navíc Fed dal jasně najevo, že jeho politika se bude řídit spíše údaji než emocemi nebo politikou. Hlavním vrcholem je však rozhodně síla amerického trhu práce, který zůstává i nadále silný.

To vše znamená, že Fed může pokračovat v boji proti inflaci formou zvyšování sazeb. A tato politika je špatnou zprávou pro zlato, stříbro a další komodity. Ve skutečnosti by to také znamenalo další posílení USD v nadcházejících měsících, protože ostatní centrální banky si dávají pauzu v politice zvyšování sazeb.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek