Zpráva naznačuje, že Japonsko během roku 2023 zakáže životnost stabilních mincí

Zpráva naznačuje, že Japonsko během roku 2023 zakáže životnost stabilních mincí

Japonsko prozatím uvalilo na stablecoiny zahraničního původu jakési embargo. Podle posledních zpráv přicházejících z Japonska však tamní agentura uvažuje o zrušení zákazu v průběhu roku 2023.

Nové změny budou zavedeny v rámci nového zákona o platebních službách v zemi. V Japonsku vedl zákaz stablecoinů k tomu, že zprostředkovatelé mobilních peněz a registrované banky vydávají vlastní stablecoiny.

Podle nového zákona bude kontrola nad cizími stablecoiny odebrána jejich vydavateli. Prostřednictvím této techniky Japonsko umožní místním distributorům převzít kontrolu a dostat se do vedení.

V rámci změn Japonsko stanoví maximální limit pro převod zahraničních stablecoinů na 7500 USD/transakci. A i po zrušení zákazu bude jakékoli použití stablecoinů spadat pod kontrolu financování terorismu a zákony proti praní špinavých peněz.

Před touto zprávou neexistoval pro japonské obyvatele žádný způsob, jak se ke stablecoinům dostat. V době psaní tohoto článku působilo v Japonsku asi 31 známých burz a žádná z nich stablecoiny nenabízela.

Podle odborníků je tento krok Japonska znamením, že ke kryptoměnám zaujímá uvolněnější přístup. To již pomohlo mnoha mezinárodním burzám, aby v zemi začaly nabízet své služby a provozovat svou činnost.

Zrovna nedávno získala od japonské vlády licenci pro místní burzu také burza Binance. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z největších burz z hlediska objemu, byla by to pro investory a obchodníky s kryptoměnami v Japonsku dobrá zpráva.

Stručně řečeno, jedná se o pozitivní vývoj, který dále posílí kryptografickou pevnost v Japonsku. Ve skutečnosti také umožní Japoncům převést část svých tokenů na stablecoiny. Nakonec jim to pomůže chránit se v dobách vysoké volatility!

S rokem 2023 na obzoru se zdá, že pro obchodníky s kryptoměnami sídlící v Číně už máme dobré zprávy. Ale co je čeká dál? To ukáže teprve čas!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek